Videón egy bahmuti fogolycsere
A nem szokványos fogolycsere arra utalhat, hogy a Wagner-csoport valóban kivonul a területről.
A nem szokványos fogolycsere arra utalhat, hogy a Wagner-csoport valóban kivonul a területről.
Azt mondta, nem bánta meg, hogy belépett a hadseregbe.
A zsoldosokat a hadsereg alakulatai váltják a lerombolt ukrán városban.
Az oroszok diadalmasan ünnepelnek, ugyanakkor hatalmas árat fizettek a győzelemért, lényegesen nagyobbat, mint amekkora haszonnal jár, hogy a birtokukba került a romhalmaz, amit valaha Bahmutnak hívtak.
Az ukrán elnök a hirosimai G7-csúcson világossá tette, hogy egy centit sem enged át Ukrajna területeiből.
A Reuters szerint úgy néz ki, Prigozsin ezúttal igazat mondott, és Bahmut valóban elesett, erre enged következtetni legalábbis Zelenszkij borús nyilatkozata. Az ukrán elnök szóvivője viszont cáfol.
Hitelesen egyelőre nem lehet megerősíteni, ki mond igazat Bahmut helyzetéről, az elfoglalással büszkélkedő oroszok, vagy a harcok folytatódásáról beszámoló ukránok.
Milyen az élet Kijevben és a környékén történt tömeggyilkosságok helyszínein 450 nappal a háború kitörése után? És eközben mi a helyzet a frontvonalon most - és mi lehet, amint elindul az ukrán ellentámadás? Miért kampányol nemzetközi útján Zelenszkij és meddig marad hatalma Jevgenyij Prigozsinnak? Közéleti podcastunkban összefoglaltuk, hogy fest Ukrajna békés és nem békés része jelen pillanatban.
A kiszivárgott iratok szerint a Wagner-vezér korábban titokban találkozott az ukrán katonai hírszerzés embereivel valahol Afrikában.
Az orosz védelmi minisztérium ugyan az ukrán támadások visszaveréséről számolt be, ám ritkaságnak számít, hogy a saját veszteségeiket is elismerik.
Megérkeztek Ukrajnába a Nagy-Britannia által ígért nagy hatótávolságú cirkáló robotrepülők. A földfelszín közelében repülő, nehezen észlelhető Storm Shadow 250 kilométerre lévő célpontok megsemmisítésére is alkalmas. Közben Ukrajna folyamatosan lövi az orosz olajipari létesítményeket, Bahmutnál pedig elkezdte visszaszorítani az orosz haderőt.
Közben a Wagner zsoldoscsoport vezetője az orosz csapatok „összeomlásának” nevezte, ami Bahmutnál történik.
A független források által eddig nem hitelesített felvétel alapján feltételezhető, hogy saját orosz bajtársai többször is rálőttek, miközben az ukrán állások felé tartott.
Az orosz védelmi minisztérium szerint az utóbbi napok ukrán sikerei csak amolyan "védelmi áttörések".
Az Ukrán Fegyveres Erők szóvivője szerint az oroszok több száz embert vesztettek a harcokban.
A vízről és levegőből indított precíziós fegyverekkel elsősorban logisztikai csomópontokat bombáztak.
Jevgenyij Prigozsinnak a jelek szerint tényleg elege lett abból, hogy zsoldosai nem kapnak elég lőszert.
A Wagner-csoport vezére kérdőre vonta Moszkvát az elégtelen lőszerellátás miatt.
A Donyeck környéki harcok érezhetően alábbhagytak, vélhetően azért, mert ebből a szektorból is Bahmuthoz vezényeltek át csapatokat az oroszok.