Tokaji apartmanjára kapott közpénz-milliókat a borsodi kormánymegbízott
Demeter Ervin cége a Kisfaludy-pályázaton nyert.
Demeter Ervin cége a Kisfaludy-pályázaton nyert.
Kormánypárti politikusokat kérdeztünk a Parlamentben arról, árthat-e a kormány, illetve a Fidesz népszerűségének, hogy Matolcsy György rokonánál is landoltak MNB-s alapítványokba mentett közpénzek. Kövér László házelnök nem volt hajlandó válaszolni, a fideszes Demeter Ervin pedig az interjú körülményeit kifogásolta, és közölte, hogy „nem hajlandó lemenni kutyába”. Harrach Péter KDNP-s frakcióvezető azt állította az őt kérdezni próbáló riporterekről: azért kapják a pénzt, hogy lejárassák a kormányoldalt. Egy férfi, aki nem képviselő, az üléstermi folyosóra belépve vetette oda kollégánknak, hogy „tűzzön innen a picsába”. A videó készítése után több újságírót, köztük a hvg.hu munkatársát is kitiltották a Parlamentből.
Nem támogatta a parlament, hogy az állampárti múlt kockázati tényező legyen a nemzetbiztonsági ellenőrzésen. Demeter Ervin és Németh Szilárd annak a kérdőívnek a bővítését kezdeményezte, amelyet a nemzetbiztonsági ellenőrzés alá eső személyeknek kell kitölteniük.
A mi kommunistánk jó kommunista – ezt az elvet a folyamatossá és szigorúbbá teendő nemzetbiztonsági ellenőrzéseknél is meghonosítaná a Fidesz.
A rendszerváltás után továbbszolgáló titkosszolgák védelmében utasította el hat évvel ezelőtt a Fidesz azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát célozta. Míg 2005-ben a Fidesz szakpolitikusai hosszan vitatkoztak a parlamentben az MSZP benyújtotta tervezetről, három hete indoklás nélkül utasították el az LMP hasonló javaslatát. Információink szerint most kényelmetlennek tartották volna az egykori titkosszolgák szerepét is érintő vita lefolytatását.
Az MSZP szerint amíg a Fidesz-KDNP 2006-ban még kiállt a rendvédelmi dolgozók nyugdíjkedvezményeinek megőrzése mellett, most azokat visszamenőleges hatállyal megvonná.
A formálódó Nemzeti Védelmi Szolgálat nemcsak a rendőrség és a titkosszolgálatok belső ellenőrzésére jön létre, hanem a közigazgatás egy részét is szemmel tartja majd – írja a HVG címlapsztorija.
Karsai József nem hagyja magát: a hagyományosan renitens szocialista képviselő ismét MSZP-színekben próbálkozik, noha a pártlistákról lemaradt.