Balavány: Ilyen lesz a Negyedik Birodalom
A világnak nagyjából vége van.
Az Európai Parlament bel- és igazságügyi bizottságának döntése után a miniszterek tanácsa is elfogadta azt az uniós bizottsági javaslatot, amely szerint az Európai Unió területére belépő vagy azt elhagyó minden uniós és harmadik országbeli állampolgár rendszerszerű ellenőrzésen essen át.
Átfogó és mélyreható javaslatokat tett közzé az Európai Unió menekültügyi rendszerének megreformálására az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR).
Magyarországon alacsony az egy főre jutó lakásterület nagysága, és a meglévő lakásállomány állapota, zsúfoltsági rátája is rossz európai összehasonlításban. A magyar lakosság több mint 40 százaléka nem megfelelő méretű lakásban élt tavaly, míg az uniós átlag nem éri el a 17 százalékot - olvasható a portfolio.hu portálon.
Hétfőn szerződést kötött Belgium és Hollandia, 2018-ban az előbbi ország átad területéből 3 hektárt Hollandiának, mert a 60-es években megváltozott a két ország természetes határát felrajzoló Meuse folyó partvonala. Egy helyi jegyző szerint a békés határmódosítást "a józan ész és a Hollandiával ápolt jó viszony teszi lehetővé".
Százmilliárdokat költöttek pályakorszerűsítésekre, ahol alig csökkent a menetidő. Állomásokat építettek át ott, ahol alig járnak utasok. Ki a hibás?
Székely László ombudsman és az Alkotmánybíróság húzhatja ki a Fideszt abból a részben saját maga által kreált csapdából, amelybe az alaptörvény november 8-i leszavazása után lavírozta magát a párt.
A Kremlnek az a célja, hogy folyamatosan destabilizálja a belső helyzetet Ukrajnában, és előrehozott parlamenti választásokat kényszerítsen ki – állítja az ukrán elnök. Petro Porosenko szerint így próbálja Oroszország visszafordítani az ukrán külpolitika európai integrációs irányvonalát.
Az egyetlen kivétel állítólag a magyar kormány. De nem biztos, hogy erre büszkék lehetünk