Hatalmas hátraarc a Facebooktól: inkább mégsem fizetnek
Az ausztrál híroldalak szerint a Facebook és a Google tisztességtelen profitot szerez a hirdetési bevételekből.
Az ausztrál híroldalak szerint a Facebook és a Google tisztességtelen profitot szerez a hirdetési bevételekből.
A napokban minden uniós felhasználót fontos döntés elé állít a Facebook Messenger. Lehetőség nyílik arra, hogy az ember leválassza a Messenger üzenetküldőt a nagy Facebook-fiókjáról. Mutatjuk, melyik döntés mivel jár.
A Lázár János köreihez köthető hódmezővásárhelyi lap betámadta Navracsics Tibort, amiért állítólag túlságosan baráti kapcsolatot ápol Márki-Zay Péterrel.
Sokan tapasztalják a Messenger problémáját, ami lehetetlenné teszi a chatfejek használatát Androidon. A jelek szerint több verziót is érint a probléma.
Úgy tűnik, a nyílt forráskódú ActivityPub integrációja mellett más újdonságon is dolgozik a Meta a Threads esetében: arra ugyanis már a Facebook felületéről is lehet majd posztolni. Ez főleg a tartalomgyártók életét könnyítheti majd meg.
Ennyit kaptunk reakció címszó alatt a NER eddigi legsúlyosabb botrányára.
Hiába védi ökoszisztémáját az Apple, ha bizonyos alkalmazások megkerülik az adatvédelmi szabályait. Legalábbis ezt állítják egy alkalmazásfejlesztő cég biztonsági kutatói. Az érintettek szerint viszont pontatlanok az adatok. Ettől függetlenül nem árt az óvatosan bánni a gyakran előkerülő értesítésekkel.
Adathalász támadásokhoz is felhasználhatják azokat a személyes adatokat, melyek a Facebook apróhirdetési felületéről kerülhettek ki egy támadást követően.
Van megoldás a Facebook bosszantó hibájára, melyre napok óta panaszkodnak a felhasználók – mutatjuk, hogyan tudja kikapcsolni az állandó csiripelést.
Már szombaton kiállt az elnök mellett, de elölről kellett kezdenie.
Péntek reggel óta furcsán viselkedik a Facebook böngészős felületén a chatelés. Van megoldás a hibára.
Amiatt, hogy egyre több a közösségi médiában is az mesterséges intelligenciával generált kép és videó, a Meta bevezet több olyan funkciót, amely segít a felhasználóknak abban, hogy azonosíthassák ezeket. Magyarul: tudják, hogy mikor nem valódi, amit látnak.
Igazán szép születésnapi ajándékot kapott a tegnap húszévessé vált Meta: még a tőzsde történetében is egyedülálló piaci kapitalizációjú ugrását, amelynek eredményeként a cég részvényeinek értéke 20 százalékkal növekedett. Mindeközben aggódó hangok is napvilágot láttak a Metától: az alapító-vezérigazgató életéért aggódnak.
Húsz éve, 2004. február 4. óta működik a Facebook. Mára hárommilliárd ember használja annak ellenére, hogy a legtöbben tisztában vannak a problémáival. A közösségi háló akkorára nőtt, hogy tagjai, ha akarnak sem tudnak szabadulni tőle.
Az idén 20 éves Facebook anyavállalata, a Meta először fizetett osztalékot, miután várakozásokon felül teljesített a a tavalyi utolsó negyedévben.
A Meta vezérigazgatóját egy szenátusi meghallgatáson szembesítették amerikai politikusok számos problémával, köztük egy instagramos zsarolás miatt öngyilkosságot elkövető 17 éves fiú tragédiájával.
Sokasodnak a panaszok, megállás nélkül tölti vissza a régi beszélgetéseket a Messenger webes változata – teljesen lehetetlenné téve az új üzenetek elolvasását.
A Facebook-profilját is ellophatják annak, aki bedől az egyik adathalász átverésnek, amely figyelemfelkeltő bejegyzésekkel terjed.
Szétválaszthatók lesznek a Meta egyes szolgáltatásai egy új uniós jogszabálynak köszönhetően, ennek azonban hátulütői is lehetnek a funkciók terén. Mutatjuk, mi mindenről dönthet a következő hetekben.