Rárepült a Fidesz Vonára a kémvád miatt
Vona Gábornak nemzetbiztonsági bizottsági meghallgatását kezdeményezte a Fidesz. A Jobbik elnökének arra kellene választ adnia, hogy "vannak-e még Kovács Bélák" a pártban, és mekkora a befolyásuk.
Vona Gábornak nemzetbiztonsági bizottsági meghallgatását kezdeményezte a Fidesz. A Jobbik elnökének arra kellene választ adnia, hogy "vannak-e még Kovács Bélák" a pártban, és mekkora a befolyásuk.
A teljes népesség 12 százaléka szavazna a Jobbikra, 11 százalékuk az MSZP-re az Ipsos felmérése szerint, amelyet az április 6-i választás után készítettek. A biztos pártválasztók 56 százaléka szavazna a Fideszre. Körükben is egy százalékponttal vezet a Jobbik az MSZP-hez képest.
A Fidesz szóvivője házhoz ment az MSZP volt pénztárnoka által szervezett harkányi találkozóra, hogy ott aztán ismertesse a Fidesz álláspontját Puchék szövetkezéséről. Ez nem akadályozta meg a feleket abban, hogy a nyilvánosságnak szóló akció után kedélyesen elbeszélgessenek.
Ezer szállal Moszkvához kötődik Kovács Béla, aki ellen az Alkotmányvédelmi Hivatal tett feljelentést még a választások előtt. A jobbikos európai parlamenti képviselő öt éve azon dolgozik, hogy összefogja az EU szélsőséges pártjait, melyeket a radikalizmusukon kívül legfeljebb unióellenességük és az oroszbarát politikájuk köt össze. A Moszkvában rendszeresen megforduló Kovács sokáig a szervezet kincstárnoka volt, majd 2013-ban az elnök lett. Kovács csütörtökön visszautasította a vádakat, szerinte még csak megkeresést sem kapott a titkosszolgálatoktól.
Szigetvári Viktor, az Együtt–PM társelnöke nagyon szeretné látni, hogy pontosan milyen viszonya van a békemeneteket is szervező CÖF-nek a Fidesszel.
A VI. kerület polgármester a Fidesz-KDNP-frakció nevében felszólította az MSZP-t, hogy az Andrássy út 3. szám alatti épület eladása ügyében meggyanúsított két szocialista képviselő távozzon a közéletből.
Az MSZP szerint a Fidesz mirelitkampányt folytat az európai parlamenti választásokkal kapcsolatban - jelentette ki Tüttő Kata, a szocialista párt EP-képviselőjelöltje, fővárosi frakcióvezető-helyettes szerdán.
A Fideszen kívül mostantól mindenki szélsőséges, erről (is) szólt Orbán Viktor beiktatási beszéde. Az „orbáni középpel” megvalósul az öt éve beígért „centrális erőtér”, elemezték kormánytagok, fideszes képviselők, háttéremberek a hvg.hu-nak a kormányfő szombati beszédét. Igaz, van, aki szerint egyes pártok kikerülhetnek a bélyeg alól, bár „küzdeniük komolyan kell érte”, és van, aki szerint az MSZP például „nem szélsőséges”. A többiek annak örülhetnek, hogy „Orbán szavainak közjogi vonatkozásai természetesen nem lesznek”.
A francia Le Figaro a magyar kormányfő és Brüsszel viszonyáról, a román Adevarul és az orosz Pervij Kanal a külhoni magyarok autonómiájával kapcsolatban közölt kommentárt, a felvidéki Szabad Újság a következő kormányzati ciklusról írt, míg a német Deutschlandradio Kultur a holokauszt-emlékévvel kapcsolatban adott tudósítást kedden.
A magyar hálózat példaértékű lehet más európai uniós tagállamoknak is, továbbá cél, hogy a védőnőképzés európai központja Magyarországon legyen – mondta a Fidesz EP-listavezetője.
Az MSZP-s politikus egy olyan alkalmazotthoz hasonlította a Jobbikot, amelyik nem dolgozik, egész hónapban csapkodja az ajtót, ordibál, majd a hónap végén jelentkezik a fizetéséért. A jobbos párt kiszorítása érdekében akár a Fidesszel is összefogna az szocialisták EP-listavezetője.
Nem fél attól, hogy a kormányközeli cégek piacon kívüli eszközökkel kiszorítják a magyar piacról, de "ha lesz háború, akkor lesz haditerv is" – mondta az RTL vezérigazgatója a Kreatívnak. Dirk Gerkens többször beszólt a TV2-nek, illetve a társaság tulajdonos-vezérigazgatójának is.
Összesen 8 elméletet hallottunk arról, mi zajlik a politika színfalai mögött, kinek áll érdekében a szocialista Molnár Zsolt gyengítése. Közel tucatnyi országos politikussal beszéltünk, az MSZP-től a baloldali szövetségesein keresztül a Fideszig, és ha csak a negyede igaz annak, amit mondtak, akkor a Molnár-ügy mögött hatalmas erők mozognak, mindenki harcol mindenkivel. Vagy csak paranoiásak lettek a politikusaink.
Nemcsak az állítólagos szkinhedmúlt jelent foltot a szocialista Molnár Zsolt pályáján, hanem kampányfőnökként is túl sok engedményt tett a Fidesznek, nem támogatta például, hogy Rogán Antalt vagyonnyilatkozata miatt támadta a baloldali szövetség április 6-a előtt – írja az Index.
Nem volt szkinhed, de jobboldali, esetenként szélsőséges nézeteket vallott – így emlékeznek osztálytársai a kamasz Molnár Zsoltra. Az MSZP-s politikus 2002-ben még a Fidesznek dolgozott, ám a szocialisták választási győzelme után a baloldalon futott be politikai karriert. Az eddigi nyilatkozatait összevetve, 2002-ben volt egy olyan időszak, amikor egyszerre dolgozott a Fidesznek és az MSZP-nek. A szocialista kampányfőnök politikai pályaíve. Molnár Zsolt azt mondta, keresztényszociális elveket vallott, szélsőséges eszméket sosem támogatott.
A miskolci "gettók és nyomortelepek" felszámolását tervezi a városi közgyűlés Fidesz-KDNP-frakciója, hogy biztonságosabb, élhetőbb legyen a borsodi megyeszékhely. Az ezt tartalmazó javaslatot a csütörtöki közgyűlés elé terjesztik - közölte Soós Attila, a frakció szóvivője keddi sajtótájékoztatóján. A frakció terve szerint másfél-kétmillió forintot kapnának mindazok, akik elköltöznek a megjelölt városrészekből Miskolc határán kívülre.
Frakcióülést tart a Fidesz egy nappal az új parlament megalakulása előtt. Rogán Antal marad a frakcióvezető, de csak ideiglenesen. Orbán Viktor pedig letiltotta a képviselőknél a konszolidáció szó használatát. Orbán Viktor beiktatását nagygyűlésen ünneplik majd meg a Kossuth téren.