A Szajnában kötött ki az elszabadult turistabusz - fotók
A Szajnában kötött ki egy osztrák turistacsoport busza csütörtök este Párizsban, amikor feltehetően kézifékprobléma miatt az üres jármű a folyóba gurult.
A Szajnában kötött ki egy osztrák turistacsoport busza csütörtök este Párizsban, amikor feltehetően kézifékprobléma miatt az üres jármű a folyóba gurult.
Mérgezés gyanújával vizsgálták meg pénteken a párizsi amerikai nagykövetség két alkalmazottját, akiknek a kezén megfordult egy - a diplomáciai képviseletnek címzett - gyanús levél.
A korábban világ- és Európa-bajnokságot nyert Zinedine Zidane is segít Laurent Blanc-nak, a francia labdarúgó-válogatott július elején kinevezett szövetségi kapitányának.
Az elmúlt napokban felfedezett tömeges csecsemőgyilkosság ügyében a francia hatóságok vizsgálatot indítottak a feltételezett szülők ellen - közölte az illetékes ügyészség Douai városában.
A bűnözés és az utcai erőszak ellen meghirdetett küzdelem jegyében Nicolas Sarkozy konzervatív francia elnök szerdán elrendelte a romák és nomádok több száz illegális táborának felszámolását.
Nyolc csecsemőholttestet találtak az észak-franciaországi Villers-au-Tertre faluban egy melléképületben, illetve egy kertben.
Franciaországban úton-útfélen a régmúlt hangulatát idéző, szemkápráztató kastélyokba, várakba botlunk. Michael Guyot építész ötlete alapján manapság is építettek középkori várat középkori technológiával - olvasható a Világutazó blogon.
"Hadat üzent" az utcai erőszaknak a múlt heti zavargások nyomán Nicolas Sarkozy francia elnök, aki szerdán elbocsátotta az erőszakcselekmények által érintett párizsi körzet prefektusát, és egy volt rendőrtisztet nevezett ki a helyére.
Ismét támadás ért rendőröket Grenoble-ban, három nappal azután, hogy a rendfenntartók agyonlőttek egy játékkaszinót kirabló fiatalembert.
Banditák rendőrökre lőttek és autókat gyújtottak fel vasárnapra virradóra is Grenoble egyik elővárosában, miközben a hatóságok igyekeznek helyreállítani a rendet a délkelet-franciaországi nagyvárosban - jelentették hírügynökségek vasárnap a helyszínről.
Tűzharc robbant ki rendőrök és banditák között szombatra virradóra a franciaországi Grenoble-ban azt követően, hogy a hatóságok megöltek egy fegyveres rablót.
Négy személyt őrizetbe vettek csütörtökön Párizsban az adócsalási és illegális pártfinanszírozási gyanúktól terhes Bettencourt-ügyben.
Nicolas Anelka, a franciák világbajnokságról hazaküldött és eltiltott labdarúgója úgy nyilatkozott, hogy csapattársai sztrájkolni akartak, miután őt száműzték Dél-Afrikából a szövetségi kapitányhoz intézett szalonképtelen szavaiért.
Az adócsalási és illegális pártfinanszírozási gyanúktól terhes Bettencourt-ügyben érintett francia munkaügyi minisztert, Eric Woerth-t szerdán azzal vádolta meg két francia újság, hogy közbeszerzési pályázat kiírása nélkül, áron alul adott el egy állami tulajdonú erdőrészt, amikor a költségvetési tárcát irányította.
A francia nemzetgyűlés kedden 335 igen szavazattal első olvasatban elfogadta azt a tervezetet, amely betiltja a muzulmán nők teljes testét és arcát eltakaró öltözet, azaz a burka és a nikáb viselését nyilvános helyeken. A törvényjavaslat szeptemberben kerül megvitatásra a szenátus elé.
Lemondott a francia kormánypárt, az Unió a Népi Mozgalomért (UMP) pénztárnokának tisztségéről kedden Eric Woerth munkaügyi miniszter.
A milói Vénusz, a párizsi Louvre leghíresebb görög művészeti kincse több hónapos restaurálás után ismét méltó helyen áll a világ leglátogatottabb múzeumában. A csaknem kétszáz éve Franciaországba érkezett antik nőszobor néhány titkát is feltárta, miközben gondosan megtisztították a múlt porától.
Sikeresen végződő teljes arcátültetést hajtottak végre francia orvosok - jelentették be csütörtökön.
Épp a FIFA által szabott határidő lejárta előtt változtatta meg a nigériai futballválogatott két éves nemzetközi eltiltásáról szóló döntését Goodluck Jonathan, az ország elnöke, aki szerint a visszavonásban szerepet játszottak a Facebook-oldalán megjelent tiltakozó bejegyzések százai is. De nem Nigéria az egyetlen, ahol a csúfos vébészereplés miatt politikai téma lett a foci.
A 2010-es világbajnokságon leszerepelt a francia válogatott, kapitánya, Raymond Domenech hivatalosan is távozott a kispadról. Utódja, Laurent Blanc viszont felülbírálná szövetség döntéseit.