Kényszerleszállást kellett végrehajtania Angela Merkel gépének
A német kancellár a G20-ra tartott, amikor az indulás után egy órával a géppel több technikai probléma is adódott, a kommunikáció sem volt rendben. Senkinek nem esett baja.
A német kancellár a G20-ra tartott, amikor az indulás után egy órával a géppel több technikai probléma is adódott, a kommunikáció sem volt rendben. Senkinek nem esett baja.
A 21 éves tüntető július 7-e óta előzetesben van. Kedden egy 24 éves lengyel fiatalember ügyét kezdik tárgyalni.
A G20-csúcs után végleg világossá vált, hogy ha az USA ki is száll a globális együttműködésből, a többiek együtt járják a saját útjukat.
Hamburgban a G20-csúcstalálkozót követően ismét összecsaptak a rendőrök a globalizáció ellen tüntető baloldali aktivistákkal.
A G20-csúcs idején készült interjúban az egyházfő meg is nevezte az USA és Oroszország, Kína és Észak-Korea, Aszad és Putyin szövetségét. Erős, föderális Európa mellett érvelt.
Merkel elégedett volt, Putyin is megdicsérte őt. A G20-csúcsok történetében először rögzítettek nézetkülönbséget a záródokumentumban: ez az Egyesült Államok "különvéleménye" klímaügyben. A szabadkereskedelem és protekcionizmus ügyében ugyancsak vannak elvarratlan szálak.
Az orosz elnök "teljesen normális tárgyalópartnernek" nevezte az amerikait, szerinte Trump nem olyan, mint a tévében. Hamburgi beszélgetésük a tervezet fél óra helyett több mint két órán át tartott.
Nem kizárt, hogy egy radikális jobboldali amerikai-lengyel történész áll a protokoll felrúgása mögött.
A G20 mellett az első európai Globan Citizen fesztiválra is sor került a német városban.
Eszkalálódott a helyzet Hamburgban, a rendőrség nagy erőkkel vonult fel a G20 találkozó ellen tüntető és zavargást keltő szélsőbalos aktivisták ellen.
Háborús övezetre hasonlít továbbra is Hamburg egy része a rendőrök és a G20-csúcsra érkező tüntetők összecsapásai miatt.
Először egyeztetett személyesen Donald Trump és Vlagyimir Putyin pénteken. A két elnök a hamburgi G20-csúcson találkozott, és a beszámolók szerint az amerikai elnökválasztásba való orosz beavatkozás kérdését is szóba hozták.
Véget értek az ínséges idők, nem kell többé órákig keresgélni, ha valakinek égetően szüksége lenne Donald Trump és Vlagyimir Putyin közös fotójára. A hamburgi G20-csúcson elkészültek az első közös elnöki képek, és az egyik alapján úgy tűnik, hogy Trump az orosz elnöknél is megpróbálkozhatott a korábbról ismert kézfogós trollkodással.
Megvolt a nagy találkozás: Hamburgban kezet rázott az Egyesült Államok és Oroszország vezetője.
Heves tüntetések közepette elkezdődött a németországi Hamburgban a világ 19 legnagyobb fejlett és felzárkózó gazdaságát, valamint az Európai Uniót összefogó G20 csoport csúcstalálkozója.
A G20-csoport csúcstalálkozójának előestéjén csaptak össze rendőrök és szélsőbaloldali tüntetők, többtucatnyian megsérültek.
Az EU és Japán szabadkereskedelmi egyezményt kötött egy nappal a G20 csúcs előtt. Egyértelmű figyelmeztetés ez Donald Trumpnak: az Egyesült Államok két szövetségese híve a szabadkereskedelemnek, melyet az amerikai elnök szeret bírálni.
Ahogy sejteni lehetett, eldurvult a hamburgi G20-csúcs előtti tüntetés csütörtök este.
Most indult Hamburgban a G20-ak éves nagygyűlése. A miniszterelnökök, elnökök java része hozza magával saját járművét is. Jelzésértékű, ki milyen géppel közlekedik.
Erről nyilatkozott Tom Enders, az Airbus főnöke, aki nem is titkolta az elégedettségét. Minden oka megvan rá, hiszen Kína potenciálisan a világ legnagyobb piaca, és az utóbbi időben az Airbus itt lemaradt az amerikai vetélytárs, a Boeing mögött.