Holnap ki fog tanítani? – Megrázó fotó magyarázza az országot lázban tartó kérdést
A miskolci Herman Ottó Gimnázium tanárai álltak korcsoport szerinti oszlopokba.
A miskolci Herman Ottó Gimnázium tanárai álltak korcsoport szerinti oszlopokba.
Kiss Zoltán jegyzi rendezőként a Miskolci Herman Ottó Gimnázium új videóját, amit a beck@grecsó duó dalára készítettek, és a mai tanártüntetés apropóján mutattak be.
A miskolci Herman Ottó Gimnázium keddi akciójáról posztolt egy videót a Facebookon Geszti Péter, ahol a diákok, tanárok a Dés Lászlóval közösen írt Mi vagyunk a Grund című dalát éneklik. A szövegíró egyben elmagyarázza, miért is kell kiállni a tanárokért.
Tisztelet a bátraknak! – üzente a színészházaspár.
A diákok a Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesének felmentése ellen tiltakoznak.
Ezt már nem a tanárok, hanem a Herman Ottó Gimnázium végzős diákjaik kezdték el.
A miskolci Hermann Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesét felmentették, egy budakalászi iskola tanárait pedig megfenyegették.
A 2016-ban a „kockásinges” tiltakozó hullám egyik elindítójaként ismert miskolci Herman Ottó Gimnázium tanárai ezúttal a társadalomhoz intéztek kérdéseket a Nemzeti alaptantervről.
A Teleki Blanka Gimnázium igazgatója szeptember 28-án jelentette be, hogy kilép a Tanítanékból. Helyét az újpesti Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola magyar-német szakos tanára veszi át.
Újabb nyílt levelet írt a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestülete, ebben lerántják a leplet a kormány által összehívott köznevelési kerekasztal munkájáról és azt írják, ha valódi változást akarnak elérni, továbbra is sztrájkolni és demonstrálni kell.
A tanártiltakozást elindító nyílt levél egyik szerzője azt mondta, a tüntetésekkel nyomást akarnak gyakorolni a kormányra, de nem kormányt akarnak váltani.
A miskolci Herman Ottó Gimnázium támogatói körét adó Tanítanék-csoport a nemzeti ünnepre szervezte meg a következő tiltakozást a közoktatás átalakításáért, de kiállnak a közalkalmazotti szféra ügyei mellett is.
Bár Pilz Olivérrel eltérőek a módszereik, a céljaik azonosak – mondta a Balog-féle kerekasztalon részt vevő miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatója a Heti Válasznak adott interjújában.