Nagy változás jön a Facebookon, betiltják a politikai nézetek alapján célzott hirdetéseket
A változás a Meta-birodalomhoz tartozó összes szolgáltatásra vonatkozik, és kiterjed többek közt a vallási hovatartozásra is.
A változás a Meta-birodalomhoz tartozó összes szolgáltatásra vonatkozik, és kiterjed többek közt a vallási hovatartozásra is.
Míg korábban a fiatalok legkedveltebb online találkahelye volt a Facebook, mára inkább szüleik, nagyszüleik látogatják a legnagyobb közösségi oldalt. Ez viszont nem annyira tetszik a hirdetőknek, és így az oldal alapítójának sem.
Gabby Petito után vőlegényét, Brian Laundrie-t is holtan találták a hatóságok, így rendkívül nehéz munka vár a nyomozókra, hogy kiderítsék, mi történt a tragikus sorsú fiatal párral.
A szenvedélyes vadász hírében álló Trump Jr. nehezen vállalható posztokat tett közzé.
Az Instagram a héten több olyan új funkciót is elérhetővé tesz a platformon, amik a tartalomgyártók munkáját segítik.
Tekintettel arra, hogy az Instagramot milyen sokan használják nap mint nap világszerte, a Kaspersky szakemberei arra emlékeztetik a felhasználókat, hogy miként hozhatják ki a legtöbbet a képmegosztó szolgáltatásból, és miként kerülhetik el a személyes adataik biztonságára leselkedő veszélyeket.
Az Instagram a jövőben egy alkalmazáson belüli értesítéssel jelzi a felhasználónak, ha valami gond van a rendszerrel.
Magyarországon még mindig a Facebookról beszélünk a leggyakrabban online, és ha már ott vagyunk, receptekről és a koronavírusról olvasunk legtöbbször. Az Instagramot szeretjük a legjobban és a képek alatt leginkább gratulálunk, a legkevésbé pedig a LinkedInt kedveljük. Twittert még mindig kevesen használnak hazánkban. A SentiOne közel 13,5 millió idei online említést elemezve felmérte, melyik közösségi oldalakat kedvelik a magyar internetezők, mikor aktívak azokon és milyen témákról beszélgetnek.
A képmegosztó csapata két olyan újdonságot is beígért, amiket a fiatalabb korosztály védelme érdekében készítenek.
A Facebook jogászainak és marketingeséinek egyszerre kell harcolniuk: miközben már az amerikai Szenátusban hangoznak el vádak arról, hogy a közösségi média a mostani formájában a demokrácia mellett a felhasználók mentális épségére is veszélyes, folyamatban van az eljárás, amely azt vizsgálja, hogy a riválisok tisztességtelen felvásárlása miatt nem kellene-e feldarabolni a céget. Ebből a szempontból a legrosszabbkor jött a Facebook nagy leállása, amely megmutatta, mennyire függ a világ egyetlen vállalattól.
A Facebook elnöke hosszú posztban magyarázta cége legutóbbi botrányait.
Erkölcsi csődöt kell jelentenie a Facebooknak, beismerni, hogy segítségre szorulnak a problémájuk kezelésében – állította a cég volt termékmenedzsere az amerikai Szenátus egy bizottsága előtti meghallgatásán.
A hétfő esti globális Facebook-leállás más szolgáltatásokat is magával rántott. A sokakban felmerülő kérdésekre adható válaszokat foglaltuk össze közérthető formában.
Hétfőn magyar idő szerint délután fél hat körül súlyos, globális probléma ütötte fel a fejét. Na jó, nem, csak épp órákra leállt a Facebook, az Instagram és a WhatsApp is. De mit érzünk akkor, amikor egy pillanat alatt levágnak minket a közösségi médiáról, és a „jelenleg elérhető” barátaink helyett üres oldalak fogadnak minket?
A vállalat bocsánatot kért a felhasználóitól és azt is jelezte: nincs bizonyíték arra, hogy veszélybe kerültek volna az adataik a leállás során.
Akkora a baj, hogy nem lehet távolról elhárítani a Facebook szolgáltatásainak globális leállását okozó hibát – értesült a The Verge.
Egy törölt Reddit-hozzászólás alapján elkélpzelhető, hogy a Facebook mérnökei nem tudják távolról kijavítani a leállást okozó hibákat.