Hétfőn tárgyal ismét Ukrajna és Oroszország
Ez lesz a harmadik alkalom, hogy megbeszélést folytatnak a harcoló felek küldöttei. A csütörtöki második tárgyalásnak felemás eredménye lett.
Ez lesz a harmadik alkalom, hogy megbeszélést folytatnak a harcoló felek küldöttei. A csütörtöki második tárgyalásnak felemás eredménye lett.
Leállt az evakuálás, mert az orosz erők az ukrán városvezetés szerint továbbra is lőnek.
A város köré blokádot vont az orosz haderő. A polgármester szerint fontos lenne egy tűzszünet, hogy legalább az alapvető infrastruktúrát helyreállíthassák és a civilek kimenekülhessenek.
Harkiv, Csernyihiv és Mariupol városok is tovább dacolnak az ostromlókkal.
A várost támadják az oroszok, de az ukrán hadsereg állítása szerint még az ő kezükben van.
Az AP hírügynökség örökítette meg a reménytelen pillanatokat az egyik mariupoli kórházban. Felkavaró felvételt mutatunk a cikkben.
Tíz görög származású áldozata is van a Mariupol elleni légitámadásoknak
Grad sorozatvetőket és tankokat vesztettek az oroszok.
Két civil vesztette életét, és hatan sebesültek meg az eddigi információk szerint hétfőre virradó éjjel Kelet-Ukrajnában, miután a szakadárok tüzérségi támadást indítottak a kelet-ukrajnai front déli részén, az Azovi-tenger partján fekvő Mariupol kikötőváros peremén lévő települések ellen.
Az elmúlt napok viszonylagos nyugalma után csütörtökre virradóan nőtt a szakadár támadások intenzitása Donyeck megye déli részén, az Azovi-tenger partján fekvő Mariupol kikötőváros térségében a kijevi hadműveleti parancsnokság tájékoztatása szerint.
Az oroszbarát ukrajnai szakadárok egyezséget kötöttek a kijevi hatalmat támogató oligarchával, Rinat Ahmetovval, ezért nem foglalták el Mariupolt 2014 őszén – legalább is derült ki egy videofelvételről, amelyen Alekszandr Borodaj, az önhatalmúlag kikiáltott "donyecki népköztársaság" volt "miniszterelnöke" beszélt erről.
Meghalt egy ukrán katona az ország szakadárok kezén lévő keleti részében, ahol a kormányerők állítása szerint aknavetővel lövik őket a donyecki repülőtér és Mariupol kikötőváros közelében.
A kelet-ukrajnai harctérről érkező jelentések szerint a szakadárok az Azovi-tenger partján lévő Mariupol felé próbálnak előrenyomulni: a frontvonalon lévő Sirokine települést két nap alatt másodjára ostromolták péntekre virradóra az érvényben lévő tűzszünet ellenére - adta hírül a szektor katonai szóvivője pénteken.
Az ukrán fegyveres erők csütörtökre virradóra visszaverték az oroszbarát kelet-ukrajnai szakadárok támadását Donyeck megye déli részén, az Azovi-tenger partján fekvő Mariupol kikötőváros melletti Sirokine településnél - közölte a kijevi parancsnokság sajtóosztálya.
A kelet-ukrajnai Mariupol elleni rakétatámadás háborús bűncselekmény volt, mert szándékosan civilek ellen irányult – jelentette ki egy ENSZ-tisztségviselő a Biztonsági Tanácsnak az ukrajnai helyzet miatt összehívott hétfői rendkívüli ülésén. A kijevi kormány szerint az ellenőrzése alatt lévő tengerparti városban mintegy 30 civil halt meg a támadásban.
Az ukrán fegyveres erők főparancsnokságának szóvivője szerint összesen hét ukrán katona halt meg és 24 sebesült meg 24 óra alatt a szakadárokkal vívott harcokban az ország keleti részén. Több településről biztonságosabb helyre viszik a gyerekeket.
Az Európai Tanács rendkívüli ülésének sürgős összehívását kérte vasárnap Lettország, az Európai Unió soros elnöke a délkelet-ukrajnai Mariupol ellen elkövetett, 29 halálos áldozatot követelő tüzérségi támadás miatt, és közben Oroszország megvétózta az ENSZ Biztonsági Tanácsában egy elítélő nyilatkozat elfogadását.
Őrizetbe vettek egy rakétairányzó szakadárt és egy volt rendőrt a mariupoli támadás miatt.
A Cink.hu bukkant rá arra a videóra, amelyet egy gépkocsi fedélzeti kamerája rögzített, és amelyen egy mariupoli rakétatámadás látható. A kelet-ukrajnai várost szombaton érte rakétatámadás, harmincan meghaltak.