szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ez lesz a harmadik alkalom, hogy megbeszélést folytatnak a harcoló felek küldöttei. A csütörtöki második tárgyalásnak felemás eredménye lett.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Hétfőn harmadszor is tágyalóasztalhoz ülnek az orosz és ukrán küldöttek – jelentette Guardian a Reuters beszámolója alapján. David Arakhamija, aki Ukrajnát képviseli a tárgyalásokon egy Facebook-posztban számolt be a fejleményről, de részletekbe nem bocsátkozott.

A második tárgyalási kör során, csütörtökön a felek megállapodtak, hogy humanitárius folyosókat hoznak létre, hogy a civilek el tudják hagyni a harcok érintett térségeket, de ezt több helyen sem sikerült betartani.

Az ostromlott Mariupolban illetve a tőle északra fekvő Volnovahában például fel kellett függeszteni a civil lakosság kimenekítését, mivel az orosz egységek nem állították le a város bombázását.

Felfüggesztették az evakuációt Mariupolból, mert nem áll le teljesen a bombázás

A város köré blokádot vont az orosz haderő. A polgármester szerint fontos lenne egy tűzszünet, hogy legalább az alapvető infrastruktúrát helyreállíthassák és a civilek kimenekülhessenek.

Mariupolból 200 ezer, Volnovahából 15 ezer embert akartak kimenekíteni.

Címlapi képünk illusztráció, a második tárgyaláson készült.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!