#Megálló Csoport Alapítvány

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”
 

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.


Az unalomból drogozást felváltotta az unalomból kütyüzés, ami ugyanolyan ijesztő
 

Az unalomból drogozást felváltotta az unalomból kütyüzés, ami ugyanolyan ijesztő

Nem csak a felnőttek, a gyerekek sincsenek jó mentális állapotban. Egyre fiatalabbak hívják a segélyvonalat, sokan menekülnek a számítógépes játékok világába. Mikortól beszélhetünk arról, hogy egy gyerek függő? Mikor és mit kell lépni? Mennyire nagy probléma még a drogozás? Mik az új jelenségek? Erről szólt nyári cikksorozatunk, amelyben egy fiatal lány és egy édesanya is megosztotta saját történetét.

Windisch Judit Windisch Judit

 

"Én is azóta vagyok józan, mióta megtanítottak mászni"

A sziklamászás és a szenvedélybetegségből felépülés szépen rímelnek egymásra. A szenvedélybetegek nagy része ugyanis senkiben nem bízik, legfőképp magában nem. Itt viszont hirtelen mégis meg kell bíznia a felszerelésben, a társában, aki biztosítja őt, és persze önmagában is, hogy képes felmászni. Elkísértük a Nyírő Gyula OPAI addiktológiájának terápiás klienseit, akik a Megálló Csoporttal közösen indultak a sziklához.

Czeglédi Fanni Czeglédi Fanni

 

"Egy igazi függőnek bele kell halnia a szerhasználatba"

Mikortól számít valaki függőnek? Hogyan lehet segíteni a szerhasználóknak? Álságos-e sörivással jótékonykodni? - többek között ezekre a kérdésekre keresett választ a Share jóvoltából rendezett mini kerekasztal beszélgetés a Bánkitó fesztivál pénteki napján.

Mizsur András Mizsur András


„Akkor is működik, ha semmi más nem” - Mire jó a zeneterápia?
 

„Akkor is működik, ha semmi más nem” - Mire jó a zeneterápia?

A zeneterápia régóta használt módszer, amivel – többek között – a szenvedélybetegek levezethetik a mindennapi feszültséget, leköthetik energiáikat. Bár a módszer viszonylag elterjedt, ritka, hogy olyan kiforrott terápiás rendszerben működjön, mint a Megálló Csoport Alapítvány keretein belül, ahol heti rendszerességgel „zörögnek együtt” a volt függők.

Orcifalvi Anna Nóra Orcifalvi Anna Nóra