Aggódik a brit versenyhatóság, blokkolja a Microsoft történetének legnagyobb felvásárlását
A Microsoft (egyelőre) nem veheti meg az Activision Blizzardot, mert az Egyesült Királyság versenyhatósága szerint monopolhelyzetbe kerülne tőle a vállalat.
A Microsoft (egyelőre) nem veheti meg az Activision Blizzardot, mert az Egyesült Királyság versenyhatósága szerint monopolhelyzetbe kerülne tőle a vállalat.
A nyomtatással, az alapértelmezett programokat kiválasztó menüvel és a Windows Update-tel is meggyűlik a baja a felhasználóknak a legutóbbi, április 11-én kiadott Windows 10-frissítéssel.
2019 óta dolgozhat egy saját, mesterséges intelligencia tanítására és futtatására használható chipen a Microsoft, amivel vélhetően a külső gyártóktól való függőségükön enyhítenének.
A helyi felhasználói fiókot használóknak fogja ajánlani a OneDrive-ot és a Microsoft 365-ot a techóriás, ha az előzetes változatban tesztelés alatt álló elképzelést a gyakorlatba is átültetik. Mivel azonban több hasonló hirdetés is megjelent már korábban, jó eséllyel megtartják ezt a megoldást – a felhasználók legnagyobb örömére.
Jobb mihamarabb frissíteni az operációs rendszert annak, akinek még Windows 10 fut a gépén. Aki nem teszi meg, annak hamarosan biztonsági frissítések nélkül maradhat a számítógépe.
Újabb alkalmazásban lehet használni a mesterséges intelligenciával felturbózott Bing keresőt, ami a Swiftkey-be beépülve javaslatokat adhat, vagy segíthet keresni egy felmerült témában.
Akár a teljes számítógéphez hozzáférhetnek a támadók egy olyan nulladik napi sebezhetőség miatt, amit most foltozott be a Microsoft a Windowsokban. A hibát már aktívan kihasználták.
A Microsoft fél évtized után javított egy problémát a Windows beépített védelmi rendszerében, a Defenderben. A gond a Firefox böngésző jelentősen nagyobb processzorhasználatához vezetett.
A hívások rögzítésére, fotózásra és a telefon átkutatására is használni lehet azt a kémszoftvert, melyet az izraeli QuaDream fejleszt. és ami Magyarországon is működtet szervereket. A programmal újságírókat, ellenzéki politikusokat és civil aktivistákat figyeltek meg világszerte kormányzati körök.
Rendkívül zavaróak tudnak lenni az időnként, a legváratlanabb pillanatban elinduló videók böngészés során – a Microsoft-féle Edge-ben hamarosan néhány kattintással tehetjük majd múlt időbe ezt a problémát.
Ellenőrzésre, szabályokra valóban szükség lenne, de a ChatGPT és társai fejlesztésének szüneteltetése az óriáscégeknek nem érdekük, a kormányok beavatkozása pedig nem valószínű.
Több millió felhasználót érinthetett egy, a Microsoft Azure-ban lévő hiba év elején, amit a Wiz Research biztonsági kutatói fedeztek fel.
Az sosem volt kérdéses, hogy a mesterséges intelligenciával dolgozó keresőkkel is pénzt akarnak keresni a vállalatok, ennek mikéntje viszont nem volt tiszta. A Microsoft már elkezdett kísérletezni a hirdetéselhelyezéssel.
Egyre kiélezettebbé válik a harc a mesterséges intelligenciában. Olyannyira, hogy két, a Bing keresési indexét használó vállalat is figyelmeztetést kapott a Microsofttól: nem lesz jó vége annak, ha a Bing keresési eredményeit használják mesterségesintelligencia-alapú szolgáltatásaikban.
A Microsoftnál CorePC néven emlegetik azt az új struktúrát, amire a következő Windows épülne. Az operációs rendszer gyorsabb és biztonságosabb lehet, és persze a mesterséges intelligencia is helyet kapna benne.
Egy sor szakértő nyílt levélben írja, hogy túl veszélyessé vált a mesterséges intelligencia.
Jövőre már csak a két legfrissebb, még támogatott Windows-verzión fut majd a Steam játékplatform.