„Csavargó vagy barátom, Beethoven nem így néz ki”
Megidézzük a régi-dicső Angliát, sörözünk egy cseh kisváros menzeli kocsmájában és egy szimfóniamaratonnal ünnepeljük Ludwig van Beethoven születésének 250. évfordulóját.
Megidézzük a régi-dicső Angliát, sörözünk egy cseh kisváros menzeli kocsmájában és egy szimfóniamaratonnal ünnepeljük Ludwig van Beethoven születésének 250. évfordulóját.
A középkor egyik legnagyobb matematikusa, Fibonacci az egyik összekötő kapocs a két művész között.
A King Crimson és Hollós Máté új lemezét ajánljuk.
A közelmúlt megjelenései közül ezeket az írott tartalmakat ajánljuk olvasásra.
Edward Carey: Kicsi – Madame Tussaud életének rémisztő és csodálatos regénye, Erdős Virág: Hősöm című kötete és Asztalos Zsolt kiállítása a HVG ajánlójában.
Elmondjuk miért fontos város Brighton, ha popzenéről van szó, bemutatjuk, hogyan gyűjtenek magyar művészek hajléktalanoknak és ajánljuk a Müpa neten elérhető koncertjeit, magyar zenekarokkal.
Japhet Asher A Szellemőr naplója úttörő módon használja a kiterjesztett valóságot.
Jen Green A fák varázslatos világa című munkája elkápráztat és meghökkent.
A kiskamaszokat megcélzó könyv akár bevezetés lehetne a művészet- és tudománytörténet világába, annyi benne a műalkotásokkal kapcsolatos kuriózum.
A Biblia nagykönyve célja az ismeretterjesztés, a szövegrészletek bemutatásánál az ott megemlített tanításokról, épületekről vagy személyekről ad rövid leírást.
Julia Boyd angol kutató páratlan kitartással gereblyézte össze a világ minden tájának levéltáraiból, magánarchívumaiból, mit szóltak a külföldiek turisták a náci Németországhoz az 1930-as években.
Az elfeledett afganisztáni szovjet háború filmre vitt végnapjai, egy felújított filmtörténeti klasszikus és egy őszinte beszélgetés a HVG ajánlójában.
A kortárs irodalom mind kikerülhetetlenebb alkotója a negyvenes évei elején járt, amikor fejére-nyakára akaszkodott a rák. A több mint kétéves pokol-, majd mennybejárás érzelmi sokkjai ismét aktivizálták benne a költőt.
Kosztolánczy Tibor és Nemeskéri Erika Osvát Ernő egyik szerkesztői levele nyomán tárt fel egy rendkívüli történetet.
A "Valaki útravált..." - Az úton levő és kiútkereső Ady Endre című kötet eddig nem látott részletességgel mutatja be az ismerősen is ismeretlen poéta „műhelyét” és kapcsolatrendszerét.
Joó András A "nemzet aranya" című munkája a magyar történelem egyik fehér foltját tárja fel, néhány kérdőjel azonban még maradt.
Colson Whitehead A Nickel-fiúk című művét valódi "rém"történet ihlette. A volt amerikai elnök egyebek közt ezt ajánlotta olvasni tavaly nyárra. Most pedig szerzője a Pulitzer-díjat is megkapta.
Miért szorult jó időre a közemlékezet peremére a Jurta Színház és vezetője, Romhányi László? - erre a kérdésre ad választ a Jelenkutató Alapítvány Intézet történész igazgatója és munkatársa.
Felidézzük a Bán-Dörner-Gáspár-mesterhármas klasszikus produkcióját. Elindult a budapesti art mozik streaming-szolgáltatása. 45 éves egy legendás Frank Zappa-lemez.
Korrupció, megkaparintott média, hatalmi összefonódások - ezúttal nem a valóság, hanem fikció. A Kossuth tér című krimi Adam LeBor háromrészesre tervezett sorozatának második kötete.