Grafikus, térképes, művészi ábrázolásokkal segítenek eligazodni a Bibliában
A Biblia nagykönyve célja az ismeretterjesztés, a szövegrészletek bemutatásánál az ott megemlített tanításokról, épületekről vagy személyekről ad rövid leírást.
A Biblia nagykönyve célja az ismeretterjesztés, a szövegrészletek bemutatásánál az ott megemlített tanításokról, épületekről vagy személyekről ad rövid leírást.
Major Tamás halála után valóságos istenkísértésnek számított és számít ma is eljátszani a neki írt és róla is mintázott sikerdarab főszerepét.
Gyurcsány Minecraft-szervert hozott létre, mely a nagy érdeklődés miatt összeomlott. A humoristák között felmerül, mi az a Minecraft. Litkai úgy tudja, Hitler írta, de nem, az Mein Kampf. De miért indította el? „Közösségi nyomásra”, idézik a hírt. Elek Peti szerint arról lehet szó, hogy nyugdíjasok tömegei követelték a Minecraft-szervert. Az árnyékkormány után végül is logikus lépés volt egy újabb fiktív világ megalkotása, vonják meg a döntés mérlegét. Egyébként érdemes lenne a politikusokat előbb a Minecraft-világban tesztelni, teszik hozzá, kiderülne, ki mit és mennyit épít.
Sok kreatív módszer létezik arra, hogy az ember iszonyatosan kiszúrjon a munkatársaival, a főnökével és nem mellékesen saját magával is, de szinte egyetlen sem olyan hatékony ezek közül, mint betegen bemenni dolgozni. És ez akkor sem sokkal jobb, ha a beteg otthonról, az ágyból foglalkozik a munkával.
Nevezhetjük árnyék-, vagy hibridháborúnak, minden az összecsapás lehetőségére mutat, Európának pedig fejlesztenie kell a védelmi képességeit, írja a Bloomberg.
Az NDK utolsó, méltán elfeledett kommunista pártfőtitkára is kalapot emelne Orbán
Viktor rendszere előtt. Paks II. és az orosz zsarolás. A Budapesti Értéktőzsde mint saját maga karikatúrája. Esterházy Péter történelmi revü műfajú darabja. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Európában elsőként Pesten, 1872-ben jött létre gyakorlógimnázium, ahol az egyetem utolsó éveiben járó tanárjelöltek gyakorlati tapasztalatot szerezhettek a tanításban. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium elődje sok mindenben megelőzte a korát, újszerű pedagógiai módszereiket azonban a kezdetben sokan kétkedve fogadták. Mohay Péter, az iskola matematikatanára szerkesztésében a közelmúltban jelent meg A Trefort szellemisége c. könyv, melyből az is kiderül, miért nem hatékony a frontális oktatás és miért volt szokatlan a kézfogás tanár és diák között a 19. században.