Újabb 500 ágyat állít be a WHO az ebolások ápolására
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szombati bejelentése szerint további 500 betegágyat állít be a libériai főváros, Monrovia kórházaiban az ebola-betegek ápolására a következő hat hétben.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szombati bejelentése szerint további 500 betegágyat állít be a libériai főváros, Monrovia kórházaiban az ebola-betegek ápolására a következő hat hétben.
Az Egészségügyi Világszervezet munkatársai nem számítanak arra, hogy még idén sikerül megállítani a vírus terjedését. A WHO pénteken fogadott el hosszabb távú, 6-9 hónapos stratégiát fogadott ela nyugat-afrikai ebolajárvány megfékezéséhez.
Jelentősen alábecslik az ebolajárvány betegeinek és haláleseteinek számát az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint.
Tizenegyre nőtt a megbetegedések száma Nigériában, Dél-Korea felfüggeszti kenyai légi járatait. A WHO szerint augusztus 11-ig 1975 Ebola-gyanús megbetegedést találtak, közülük 1069 ember halt meg Guineában, Libériában, Sierra Leonéban és Nigériában.
Az afrikai ebolajárványban súlyosan érintett Sierra Leone is szeretne hozzájutni a kísérleti gyógyszerekhez – jelentette be a helyi egészségügyi minisztérium szóvivője kedden Freetownban. Kanadában ezzel párhuzamosan azt közölték, hogy az ország tárgyal az Egészségügyi Világszervezettel saját gyógyszerének terjesztéséről.
Olyan gyógymódokat hagyott jóvá a világszervezet, amelyek hatékonysága és mellékhatásai egyelőre nem ismertek.
Egy ebolavírussal fertőzött ember egy repülőgép fedélzetén csekély fertőzési kockázatot jelent a jármű többi utasára nézve – állapította meg a WHO.
Glenn Thomas 49 éves volt. Jelenleg a WHO-nál dolgozott, kollégáit sokkolta a halálhíre.
Valószínűleg hónapokig tart még a nyugat-afrikai országokban kitört Ebola-járvány az Egészségügyi Világszervezet szerint. A WHO illetékese csütörtök este a ghánai Accrában beszélt erről, ahol tizenegy nyugat-afrikai ország egészségügyi miniszterével egyeztetett.
A tudósok szerint ha dohányterméknek minősíti a WHO az elektromos cigarettát, akkor veszélybe sodorja a dohányzás okozta halálozás és betegségek visszaszorításának egyik komoly esélyét.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdai tájékoztatása szerint nincs globális közegészségügyi vészhelyzet a közel-keleti légúti tünetegyüttest (Middle-East Respiratory Syndrome, MERS) okozó koronavírus terjedése miatt.