Német állami gondozott gyerekekkel csaltak Magyarországon
Az ARD feltárta, hogy Gelsenkirchen város gyámügyi hivatalának vezetője és helyettese szándékosan túlterheltséget idézett elő egy gyermekotthonban, majd erre hivatkozva Magyarországon helyeztek el gondozottakat egy általuk alapított magyarországi cég közreműködésével 2007-2008-ban. Bár a gyerekeknek nem volt jó soruk Magyarországon, a gyámügyisek gyermekenként 5500 euróhoz jutottak havonta.