Nem kell nekünk euró
Új német párt szorongatná meg Merkelt a szeptemberi választásokon.
A külföldről érkező kritika miatt jelentősen csökkent az Európai Unió (EU) támogatottsága Magyarországon, a kormánynak azonban ismét az EU pártjára kell állítani a lakosságot, mert az EU-n belül akarja megoldani a rendszerváltás óta felgyülemlett problémákat - mondta Balog Zoltán kedden Lipcsében.
A Spiegel Online rövid írása egyszerre túlozza el és bagatellizálja Orbán Viktor politikai veszélyességét.
A Jobbik nyílt és részletekbe menő vitát kezdeményez az EU elhagyásáról - közölte a párt, amelynek politikusai nemrég egy tüntetésen elégettek egy EU-zászlót.
Botrányt okozott egy euroszkeptikus brit képviselő az Európai Parlamentben (EP) szerdán azt hangoztatva, hogy a görög költségvetés európai biztosi "gondnokság" alá vonását célzó német terv olyan, mintha náci kerületvezetőt (Gauleitert) készülnének kinevezni Athénba.
A Jobbik Facebook-követőinek döntő többsége 30 évnél fiatalabb férfi, több mint egyötödüknek van főiskolai, egyetemi végzettsége és többségük euroszkeptikus - egyebek mellett ez derül ki a brit Demos - a Political Capital Institute közreműködésével - tavaly nyáron több mint 2200 Jobbik-szimpatizáns Facebook-felhasználó online kérdőíves megkérdezésének hétfőn nyilvánosságra hozott eredményeiből.
A Jobbik szerint Magyarország térdre kényszerítéséről, maradék szuverenitásának felőrléséről szólnak az Európai Bizottság által indított kötelezettségszegési eljárások.
Az euróválságból lassan minden érintett levonja azokat a – közhelyes, ámde mélyen neoliberális – tanulságokat, melyek szerint érdemes nem többet költeni, mint amennyink van; szigorú fiskális fegyelemre van szükség; nincs ingyenebéd. Ugyanilyen tanulság azonban az is, hogy az Európai Uniónak le kell számolnia összkormányzati ambícióival.
Az euroszkeptikus Igazi Finnek pártja kivonul a kormányalakítási tárgyalásokról, mivel nem ért egyet a Portugáliának nyújtandó uniós segélycsomag tervével, amelyet a két másik finn párt támogat.