#gyermekotthon









Családokhoz viszi a kormány az intézeti gyerekeket

Az egyházi intézmények értelme az emberség bemutatása, működésük belső erő nélkül nem lehetséges, ezt a többletet pedig továbbadhatják a világi intézményeknek - mondta Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díj átadó ünnepségén szombaton Budapesten.



Végül ezt is meglépte a kormány

Tizenegy gyermekotthont és hat szociális intézményt vált ki az idén a kormány kisebb, emberibb léptékű lakások, otthonok létrehozásával – írta a Magyar Nemzet csütörtökön.







Pénzhiányra hivatkozva bezártak egy gyermekotthont Egerben

Bezárták a Gyermekek Átmeneti Otthonát a hevesi megyeszékhelyen - írja a Magyar Narancs. Az önkormányzatnál pénzhiányra hivatkoznak, holott a nehéz helyzetű gyerekeknek otthont adó alapítvány június végéig támogatás nélkül is biztosította volna a város számára egyébként kötelező feladat elvégzését.