Kézamputált férfi és indiai női ikerpár a Mount Everest csúcsán
A világon elsőként művégtagok nélkül kapaszkodott fel a világ legmagasabb hegycsúcsára, a Mount Everestre a hét végén egy olyan hegymászó, akinek mindkét karját amputálták.
A világon elsőként művégtagok nélkül kapaszkodott fel a világ legmagasabb hegycsúcsára, a Mount Everestre a hét végén egy olyan hegymászó, akinek mindkét karját amputálták.
A magyar hegymászók a nepáli Kancsendzönga 8586 méter magas csúcsát több mint huszonnégy órás mászás után érték el.
A tervek szerint május 20-án indul a Magyarok a világ nyolcezresein expedíció - Kollár Lajos, Erőss Zsolt, Kiss Péter és a szlovák Jaroslav Dudka - a 8586 méter magas Kancsendzönga hegycsúcsának támadására.
Először jutott fel Down-kóros tinédzser a Mount Everest alaptáborába.
A magyarok a világ nyolcezresein elnevezésű expedíciósorozat következő fordulója március 27-én indul. A csapat a tervek szerint július elején tér haza a Kancsendzönga megmászása után.
Nepáli nők egy csoportja arra vállalkozott, hogy a hét földrész legmagasabb hegycsúcsainak meghódításával megváltoztatják a hegymászásról mint a férfiak sportjáról kialakult képet.
Guinness-rekorder lett a világ legmagasabb hegycsúcsát, a Mount Everestet (Csomolungmát) egy mászószezon alatt kétszer is meghódító nepáli nő.
Sir Edmund Hillary, a Mount Everest első meghódítója 59 éve ért fel a világ legmagasabb pontjára. 2013. májusában, a 60. évfordulón bárki a nyomába eredhet – de csak egy darabon.
Esküvői ruhában mászott hegyet egy pár az Egyesült Államokban, majd a csúcsra érve egybekeltek.
Csoportos kirándulás közben állt meg a szíve egy olasz kisiskolásnak Pratóban - számoltak be kedd délután az olasz lapok.
Megmászta az 5895 méter magas Kilimandzsárót az a kanadai férfi, aki mindkét lábát elvesztette vele született betegsége miatt még ötéves korában.
A tragédiával végződött és belső konfliktusokkal tarkított Annapurna-expedíció után Mécs László már nem hisz abban, hogy újabb csúcstámadásra indul Erőss Zsolttal, akivel – Kollár Lajos társaságában – megalapították a Magyarok a világ nyolcezresein expedíciós társulást azzal a céllal, hogy 14 nyolcezer méter feletti csúcsot másszanak együtt. A sorozat megszakad, legalábbis a mászó trió együtt valószínűleg nem folytatja.
Tragédiával és a mászók között kialakult erős konfliktussal végződött a Magyarok a világ nyolcezresein elnevezésű hegymászó társulás legutóbbi expedíciója, amely az Annapurna 8091 méter magas hegycsúcsát tűzte ki célul. Erőss Zsoltot a csapatszellemről és a felelősségről is kérdezte a hvg.hu.
Főhajtással és néma felállással emlékeztek meg társai csütörtökön Horváth Tiborról, az Annapurnán elhunyt hegymászóról azon a budapesti sajtótájékoztatón, amelyen a közelmúltbeli himalájai expedícióról volt szó.
Meghalt egy cseh hegymászó a Himalája-hegységben: az ötvenesztendős Milan Sedlacek a Föld negyedik legmagasabb hegycsúcsának számító 8516 méteres Lhoce meghódítása közben vesztette életét.
A halálesetek ellenére tovább hajszolják a hegymászók a Himaláján a rekordokat: ezúttal egy 16 éves nepáli lány jutott fel a világ legmagasabb hegycsúcsára, a Mount Everestre (Csomolungmára), a legfiatalabb nők közé kerülve ezzel, akik meghódították a 8848 méteres csúcsot.
Nagyjából kétszázan készülnek meghódítani péntek és vasárnap között a Mount Everestet (Csomolungmát), mindössze néhány nappal azután, hogy négy hegymászó életét vesztette a 8848 méteres magaslatról való leereszkedés közben.
Erőss Zsolt hegymászó szerint az Annapurna megmászására indított expedíció a lehető legrosszabbra sikerült, elveszítették a barátjukat és a csúcsot sem tudták megmászni.
Harminchat órányi hegymászásról szóló filmösszeállítást töltöttek fel túrázók egy weboldalra, amelyen így végigkövethető egy-egy hegyi túra.
Az erőforrás minisztériumban úgy tervezik, hogy az év végre elkészülhet az új sportbiztosítási rendszer, amely rendezi az úgynevezett extrém sportágak egészségbiztosítási helyzetét is - közölte az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala pénteken.