#Izrael



Ankara szembefordult Izraellel – azután megtorpant

Sokan – így Magyarországon a szélsőjobb elkötelezett hívei – örömmel vették tudomásul Törökország szembefordulását Izraellel. Reményeik szerint ezzel lezárult egy fejezet, mely hiábavaló európai megoldások helyett végre visszavezeti e testvéri népet a „genetikailag garantált” ázsiai gyökerekhez. Ám mintha a kezdeti felbuzdulás lanyhult volna az utóbbi napokban.



Nem mondanak le az izraeli drónokról Ankarában

A török vezérkari főnök kijelentette, hogy az Izraellel kialakult diplomáciai válság ellenére a török hadsereg továbbra is használja a zsidó államtól nemrégiben vásárolt pilóta nélküli repülőgépeket a kurd felkelők elleni harcban - számolt be a CNN honlapja.





Ötvenezer ultraortodox zsidó tüntetett Izraelben

Mintegy ötvenezer ultraortodox zsidó tüntetett Jeruzsálemben és Bné-Berakban csütörtök délután az izraeli legfelsőbb bíróság egy határozata ellen, amely megtiltotta a szefárd zsidók szegregációját egy vallási iskolában.







Megtámadtak egy rendőrjárőrt Ciszjordániában

Ismeretlen fegyveresek tüzet nyitottak egy izraeli rendőrjárőr autójára hétfőn a megszállt Ciszjordániában, és megsebesítették a járőr három tagját - jelentették hivatalos izraeli források. Az egyik rendőr később meghalt.