Influenza még nincs, omikron van helyette
Aki influenzaszerű tünetekkel fordul orvoshoz, azt jellemzően nem az influenzavírus betegítette meg, hanem a koronavírus omikron nevű variánsa.
Aki influenzaszerű tünetekkel fordul orvoshoz, azt jellemzően nem az influenzavírus betegítette meg, hanem a koronavírus omikron nevű variánsa.
Nehéz előre jelezni, hogyan fog viselkedni a járvány, de az elkövetkező években legalábbis közepes valószínűséggel lehetnek még akkora hullámok, amik korlátozó intézkedéseket tesznek szükségessé.
Az omikron ugyan jellemzően enyhébb tüneteket okoz, de könnyebben fertőz, az amerikai egészségügy több ponton kapacitásai határán van.
A török elnök és felesége az omikron variánst kapták el, enyhe tüneteik vannak.
Már akkor tudni lehetett, hogy komoly gondok vannak két lélegeztetőgép-típussal, amikor a magyar külügy 178 milliárd forintért bevásárolt Malajzián keresztül kínai gépekből - állítja egy maláj portál.
Európa legszigorúbb oltási szabálya lépett életbe Ausztriában, de március közepéig még nem büntetnek.
Az országban egyelőre nincs influenzajárvány az infektológus szerint, aki ezért azt üzente: légúti tünetek esetén teszteltessünk.
Müller Cecília szerint jelenleg a koronavírus-fertőzések 94 százalékáért felel az omikron.
A D-vitamin segít a fertőzötteknek, mert hatékonyan erősíti az immunrendszert a légzőrendszert megtámadó vírusos kórokozók elleni küzdelemben – állítják a kutatók.
A kormány szerint az európai irányvonalakat követik.
A kormány azt kéri, senki ne hagyja az utolsó pillanatra a megújításukat.
A Semmelweis Egyetem orvosát, aki a teniszszövetség keretorvosaként is dolgozott, felfüggesztették.
A tiszti főorvos szerint a napi esetszámok már csökkennek, az új változat felbukkanásának pedig nincs különösebb járványügyi jelentősége.
Az oltásregisztráció utáni hírlevelek tartalma már konkrétan nem is tartalmaz járványügyi infókat. Na de tudja, mikor érkezik a családi adó-visszatérítés?
Az egészségügyi tárca szerint az ország túl van a járvány negyedik hullámának tetőzésén. A kormány azzal számol, hogy nem hosszabbítják tovább a március 31-ig érvényes egészségügyi vészhelyzetet, amely 2020. január végén lépett életbe.
Az osztrák parlament felsőháza is megszavazta az általános oltási kötelezettséget.
Az EMA ugyanakkor támogatná egy olyan vakcina engedélyeztetését, amelyet kifejezetten az omikron variáns ellen fejlesztenek ki.
A lap azt írja, hogy a gyakorlaton csupán megkeresésük hatására változtattak.
A koronavírusnak azonban itt még nincs vége: a világ szegényebb része nincs beoltva, ez pedig újabb, súlyosabb tüneteket okozó variánsok kialakulásához is vezethet.