Csatlós Hanna Kult

Chuck Norris is emberből van, de azért megmutatta a fojtófogást

Egyórás, karatéval induló, vallásos prédikációban végződő showműsort csinált Chuck Norris és felesége, Gena Norris a Baptista Szeretetszolgálat karácsonyi jótékonysági rendezvényén, a Cipősdoboz gálán. A hatszoros karate-világbajnok és akciósztár elmesélte, hogy ismerkedett meg annak idején Bruce Lee-vel, a színpadon megmutatta a pusztakezes fojtófogást, és még egy titkot is elárult a magyar közönségnek. Kiderült: Chuck Norris is emberből van.

Sporttörténelmet írt egy magyar karatés

Hárspataki Gábor ezüstérmet nyert az újvidéki karate Európa-bajnokságon, kontinensviadalon korábban ilyen előkelő helyen még egyetlen magyar versenyző sem végzett.

Új sportág kerülhet be a 2020-as nyári olimpiára

Bekerülhet a 2020-as tokiói nyári olimpia hivatalos programjába a karate. Erről tárgyalt a Karate Világszövetség spanyol elnöke, Antonio Espinós csütörtökön a japán állami és sportvezetés több tagjával, köztük a szigetország sportminiszterével, Simomura Hakubunnal és a főváros polgármesterével, Maszuzoe Joicsivel.

Jól karatéztak az Eb-n a magyarok

Az összesített pontversenyben a magyar válogatott végzett az első helyen a szombaton a karate egyik alapstílusának, a wado kainak a 41. Európa-bajnokságán.

Karate Eb - Két magyar női bronzérem délelőtt

Két magyar női versenyző is bronzérmes lett küzdelemben a budapesti karate Európa-bajnokságon szombat délelőtt: Bartha Nikola a plusz 68 kg-os, Metzger Sandra pedig a 68 kg-os kategóriában nyerte meg a harmadik helyért rendezett mérkőzését a káposztásmegyeri Jégpalotában.

MTI Kult

Jackie Chan többé nem verekszik

Befejezi akciósztár pályafutását Jackie Chan. A hongkongi színész a cannes-i filmfesztiválon jelentette be, hogy a decemberben mozikba kerülő Chinese Zodiac című filmjében játszott utoljára akcióhőst.

1 2
Összetűztek jobb- és baloldali tüntetők Portlandben

Ledobta a rendőrség a cukiságbombát

Lezuhant és kigyulladt egy kisrepülő a Balaton-felvidéken

125 embert igazoltattak a rendőrök egy angyalföldi illegális gyorsulási versenyen