Három ház megégett a Debrecen-környéki avartűzben
A debreceni, a hajdúböszörményi, a hajdúnánási, a nyíradonyi és a nyírségi tűzoltóknak sikerült körülhatárolni a tüzet, jelenleg az oltás utómunkálatai folynak és megkezdődött a kárfelmérés.
A debreceni, a hajdúböszörményi, a hajdúnánási, a nyíradonyi és a nyírségi tűzoltóknak sikerült körülhatárolni a tüzet, jelenleg az oltás utómunkálatai folynak és megkezdődött a kárfelmérés.
Tűzoltó szakképzésben részt vevő roma fiatalok számára indít ösztöndíjprogramot az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság (OKF) - közölte kedden a honlapján a katasztrófavédelem.
A debreceni tűzoltók és a katasztrófavédelem műveleti szolgálata 4 gépjárművel és 13 tűzoltóval érkezett a kigyulladt garázshoz, ahol számos robbanásveszélyes palackot tároltak.
A szüreti időszak közeledtével a katasztrófavédelem arra figyelmeztetett, hogy a mustgáz veszélyforrás lehet; gondatlanság, figyelmetlenség miatt minden évben több esetben történik országszerte mustgázmérgezés, amely halállal végződhet.
Bakondi György a Civil Citrom-díj öt esélyese között van. A negatív elismerésre több okból jelölték a katasztrófavédelmi főigazgatót.
Több mint ezerszer vonultak ki a tűzoltók a hosszú hétvégén - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság szerdán a honlapján.
Még nem tudják, mikor költözhetnek haza a felrobbant óbudai ház lakói, akiket az önkormányzat kényszerlakásokban szállásolt el. Bár egy szintet le kellett bontani, az épület valószínűleg megmenthető, de van, aki egyáltalán nem szeretne visszamenni a katasztrófasújtotta házba.
Hétfő délután kigyulladt egy melléképület, amelyben öt, hegesztéshez használatos gázpalack volt. A tűzben végül senki sem sérült meg.
Áttekintette a zenés-táncos szórakozóhelyek tűzvédelmi helyzetét a katasztrófavédelem az első félévben, a hatóság az ellenőrzések során a vizsgált helyszínek nagyjából harmadánál, nyolcvanöt esetben talált hiányosságot. Hét szórakozóhelyen találtak annyi és olyan súlyú hiányosságot, hogy azonnal bezárták a létesítményt.
Tizenhárom térségben összesen több mint 110 ezer hektáron irtják a szúnyogokat péntektől jövő csütörtökig - közölte katasztrófavédelem.
A június eleji ár- és belvíz miatt a települések, a gazdák, az állami szervek és a helyreállítás költségei összesen várhatóan 30 milliárd forint fölötti összeget tesznek ki – mondta Bakondi György árvízi helyreállítási miniszterelnöki megbízott pénteken az MR1 Kossuth rádió 180 perc című műsorában.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 278 épületet rongált meg a csütörtök délutáni vihar - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság.
Egy gyermek könnyebben megsérült a csütörtök délután Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére lecsapó vihar miatt, és a megyében ötezer fogyasztó maradt áram nélkül, mert fakidőlések miatt több elektromos vezeték leszakadt - közölték az érintett szervezetek.
A szaunát nem a rabok, hanem a bv-intézmény személyzete használhatta. Hétfőn lángra kapott a szauna tetőszerkezete, a tüzet eloltották.
Az erdőtüzek szempontjából nagymértékben veszélyeztetett Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Pest megye egy része és Budapest. Közepes mértékben veszélyeztetett megye Csongrád, Nógrád, Heves és Veszprém - közölte az Országos Tűzmegelőzési Bizottság.
Fákat döntött ki a szél és pincéket árasztott el az eső – a tűzoltók a hétfő esti órákig több mint 150 riasztást kaptak.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) összesítése szerint közvetlenül 206 ezer embert veszélyeztetett az árvíz, közülük 1570 ember kellett kitelepíteni. Az árvíz miatt több mint 100 útszakaszon volt érvényben forgalomkorlátozás - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. az MTI megkeresésére.
A katasztrófavédelem egy felvételt közölt arról, hogyan mentették meg szerdán azt a 4-es villamos alá szorult asszonyt, aki súlyos sérülésekkel került kórházba.
Nem ismeretlen feladat Bakondi Györgynek az új posztja, ebben a ciklusban már volt egyszer árvízi helyreállításért felelős megbízott. Az elmúlt három évben irányított már vörösiszap-tározót, megküzdött a téllel, most pedig a szúnyogok következnek.
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy a szúnyogirtási teendőket a jövőben központilag, a Bakondi György vezette Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) irányítása alatt oldja meg – közölte a Kormányszóvivői Iroda.