Példát akar statuálni az ügyészség a pénzszállítót megtámadó exrendőr ügyében
Úgy érzik, kevés az a négy év börtön, amit a bűnözőnek állt volt rendőr kapott, ezért súlyosabb büntetés kiszabását kezdeményezik.
Úgy érzik, kevés az a négy év börtön, amit a bűnözőnek állt volt rendőr kapott, ezért súlyosabb büntetés kiszabását kezdeményezik.
A videó feltöltője szerint az árvaházban saját jogaikat kérték számon a fiatalok nevelőiken – akik erre rendőrt hívtak rájuk.
A gyanú szerint „megbundáztak” egy közbeszerzést.
Az olasz Legfelsőbb Bíróság perújrafelvételt rendelt el annak a nemzetközi kábítószer-csempészésért elítélt két magyar férfinak az ügyében, akiket korrupt olasz csendőrök juttattak börtönbe.
A Budapesti Nyomozó Ügyészség március 8-án pénteken hivatalos személy által, kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette miatt – gyorsított eljárásban – bíróság elé állított két korrupt rendőrt. Elfogásukra a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) megbízhatósági vizsgálatának keretében szervezett akció eredményeként került sor.
Jogerősen másfél, illetve két esztendei - három, illetve négy évre felfüggesztett - börtönbüntetéssel sújtotta csütörtökön meghozott, jogerős ítéletében a Győri Ítélőtábla azokat az exrendőröket, akik egy közúti ellenőrzés alkalmával pénzt fogadtak el egy kamionostól.
Bűnszövetkezetben követhették el a terhükre rótt bűncselekményeket a BRFK és a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNYI) volt főtisztjei, valamint V. László és bizalmasa - lényegében ezt állapította meg a bíróság abban a végzésben, amelyet az ügyben második körben rács mögé helyezett G. Imre és K. Attila előzetes letartóztatásának meghosszabbítása kapcsán hozott - írja a keddi Magyar Nemzet.
A Nemzeti Nyomozó Iroda működésének tökéletlenségéről árulkodik a most elfogott rendőri vezetők korrupciós ügye - áll a csütörtöki Népszabadság cikkében, amelyben egy informátor a másfél évvel ezelőtt kezdődött konspiratív nyomozásról is beszél.