Kiss Noémi: Istent játszik az embriófejekkel
Az én Krisztusom szereti a lombikban fogant gyerekeinket, az én Krisztusom szeretne segíteni a meddő pároknak. Vélemény.
Az én Krisztusom szereti a lombikban fogant gyerekeinket, az én Krisztusom szeretne segíteni a meddő pároknak. Vélemény.
2010 óta több mint 41 ezer művi megtermékenyítést finanszírozott az állam, ezeknek mintegy 21 százaléka volt sikeres.
A közelmúltban bejelentett kormányzati demográfiai csomag, ami az 1,4-es gyerekátlagból varázsolna 2,4-et, a valós segítség helyett inkább tűnik újabb pazarló és üres propagandának. Senkinek sem jó a magán meddőségi központok megbélyegzése, mégis ez történik. A kormány most a meddő magyar párokat hagyja az árok szélén? Vélemény.
Egyedülálló anya leszek. Ezt persze nem egyik pillanatról a másikra döntöttem el, kellett hozzá 39 év és egy tönkrement, majdnem tíz éves kapcsolat. 4-5 évvel ezelőtt kezdett el komolyabban foglalkoztatni az anyaság gondolata, de akkor még hittem abban, hogy a párom meggondolja magát. Az évek során azonban rá kellett jönnöm, hogy ezt a problémát nem tudjuk áthidalni. Mégsem voltam elég bátor, hogy lépjek, egészen eddig.
Bár hivatalosan még mindig csak ködösít, a hvg.hu információi szerint már döntött a kormány a lombikprogram állami támogatásának kiterjesztéséről. A támogatott kezelésre váróknak jó, a magánintézményeknek rossz hírek következnek.
Az elmúlt négy évben több mint kétszázmilliárd forintot költött a kormány a gyermekvállalás ösztönzésére, de évi 2500-nál nem született több gyerek, mint korábban, miközben ennek az összegnek századrészéből is születhetne ugyanennyi, már ha évek óta tartó ígérgetés után végre megemelnék a lombikkezelések drasztikusan alacsony támogatását. A közelmúltban bejelentett kormányzati demográfiai csomag lépései közt nem szerepelt a meddő párok helyzetén könnyítő intézkedés, a magánszolgáltatók kiszorítása viszont e területen is megkezdődött.
Miközben minden hatodik magyar pár küzd a meddőséggel, mindössze minden harmadik mesterséges megtermékenyítési kísérlet jár sikerrel. Ezt az arányt hamarosan, a hétköznapok szintjén is jelentősen növelheti egy úttörő magyar felfedezés, és nyomában egy új gyors, egyszerű és fájdalommentes vizsgálati módszer.
Áprilisban megszületett az első "háromszülős bébi", a most először alkalmazott eljárás után azonban nagyon sok a kérdőjel.
Az indiai nő és 79 éves férje már nem reménykedtek abban, hogy valaha is lehet gyermekük. Aztán részt vettek egy lombikbébi programban, és most megszületett a kisfiuk.
Engedélyezték egy 50 éves olasz nőnek, hogy lefagyasztott hímivarsejtekből megszülje halott férje gyerekét.
Megdupláznák a lombikbébi-beavatkozásra fordítható támogatást – mondta az egészségügyért felelős államtitkár hétfőn a Kossuth rádió 180 perc című műsorában. Zombor Gábor azt ígérte, hogy tárgyalnak majd érintett intézetekkel arról, pontosan hogyan változzon pontosan a finanszírozás.
A Story úgy értesült, Vajna Tímea meggyőzte férjét, hogy vállaljanak közös gyereket.
Először született mesterséges megtermékenyítés révén cápa Ausztráliában, egy melbourne-i akváriumban.
A korábbi költségek töredékébe kerülhet a mesterséges megtermékenyítés abban a laborban, amelyet a fejlődő országoknak fejlesztettek ki belga tudósok. A kutatók hétfőn egy londoni konferencián mutatták be a labort, amelyben a megtermékenyítés 200 euróba kerül: ez az összeg 10-15 százaléka annak, amit eddig fizetniük kellett a gyermekre vágyó pároknak.
A kisfiút embrióállapotában egy új, olcsó eljárással vizsgálták, hogy kiszűrjék az esetleges kromoszómahiábkat.
Béranyákat alkalmazó, illegális "lombikbébi" klinikára csaptak le a kínai hatóságok, miután a kínai központi televízió riporterei magukat ügyfélnek kiadva, leleplező riportot készítettek a pekingi zugintézményben.
Anyja nővére adta a petesejtet, apja nővére pedig kihordta a kislányt. A törvényes anya ugyanis szaporodószervek nélkül született.
Hosszú várólistákkal vagy több százezer forintos költséggel találják magukat szembe azok a párok, akik lombikbébi-programban vesznek részt. A meddőségben közel 300 ezer embert érintett, és számuk napról napra növekszik.
Mintegy kétszeresére növelik a vérrögképződés kockázatát a lombikbébi-eljárással teherbe esett nőknél a mesterséges megtermékenyítés során használt hormonális gyógyszerek - vált ismertté egy svéd tanulmányból.
A megtermékenyített petesejt osztódásáról készülő gyorsított felvételek segíthetik az orvosokat annak eldöntésében, hogy mely embriókat ültethetik be a vetélés kisebb kockázatával a mesterséges megtermékenyítés során.