Féltik, ezért mégsem engedik el a frissen műtött fehér kivit
A tervekkel ellentétben nem engedik szabadon Új-Zélandon Manukurát, az igen ritka fehér kivit.
A tervekkel ellentétben nem engedik szabadon Új-Zélandon Manukurát, az igen ritka fehér kivit.
Az amerikai cég, a General Electric (GE) lézertechnológiával szeretne uránt dúsítani, erre adott be engedélykérelmet az USA hatóságaihoz. Atomfizikusok aggódnak az ötlet miatt, mert ezáltal könnyebben lehetne álcázni az atomfegyverek illegális előállítását.
Modern társadalmunk szükségszerű elve az, hogy alapvetően olyan dolgokra költünk, amire nincs is szükségünk. Persze azért még így is akad néhány kütyü, ami képes megugrani az ingerküszöböt, és kikényszeríteni a kérdést: ezt most miért kellett?
"Bill Gates-től jövök, és nagyon jó hír, hogy alapítványa révén újabb egymillió dollárral támogatja kutatásunkat" - hozta a hírt egy Nyíregyházáról Amerikába elszármazott tudós nemrégiben. Hasonló bejelentésekkel nem sok ember büszkélkedhet a világon, Márka Szabolcs 41 éves asztrofizikus, a New York-i Columbia Egyetem tanára azonban legújabb kutatásával megnyerte a Microsoft-vezér szívét és pénztárcáját: ígéretes találmányal lézerfénnyel tartaná távol az emberektől a veszélyes vírusokat hordozó moszkitókat.
Nagyon jó a pisztoly, de az érzékelésen még lehet javítani - foglalta össze Pálvölgyi Miklós, az öttusázók szövetségi kapitánya a lézeres lövészettel megrendezett pénteki verseny tapasztalatait.
Hathónapos felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte egy bíróság kedden azt a francia fiatalembert, aki két nappal korábban "szórakozásból" lézersugárral egy időre elvakította a párizsi Orly repülőtéren leszállni készülő három utasszállító repülőgép pilótáját.
Lézerek és nanotechnológiai anyagok felhasználásával új rákterápián dolgoznak az amerikai Georgia államban a kutatók. A metódus még nincs kész, évek múlva várható csak a klinikai kipróbálás, de már most vannak biztató eredmények - írja a Discovery News.
Tetten érték és elfogták azt a férfit, aki lézertollal vakította el a landoló gépeket Ferihegyen - tudatta a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság közleményben szombaton az MTI-vel.
A régészeti kutatásokat előrelendítő, új vizsgálati módszert fejlesztett ki egy Közép-Amerikában dolgozó amerikai tudós házaspár, Arlen és Diane Chase. Az orlandói Közép-floridai Egyetem antropológusai repülőgépről kibocsátott lézersugarakkal pásztázták kutatási területüket, s minden várakozásukat felülmúlóan pontos adatokat nyertek a rég letűnt maja civilizációról.