LMP: az alkotmány elfogadásával megszűnik az önkormányzatiság jelenlegi formája
Az Országgyűlés önkormányzati és területfejlesztési bizottságának tagja úgy fogalmazott, hogy egy demokratikus, egy nyugati államban az a minimum, hogy az alkotmányban szerepeljen az önkormányzatiság eszméje, mert e nélkül nem lehet arról beszélni, hogy az alaptörvény tiszteletben tartaná a helyi közösségeket.