Ukrajna a tűzszünetről: „Nem késő már a Kremlben Istenre gondolni?”
A Twitteren reagált az ukrán védelmi minisztérium arra, hogy Putyin egynapos, egyoldalú tűzszünetet rendelt el az ortodox karácsony idejére.
A Twitteren reagált az ukrán védelmi minisztérium arra, hogy Putyin egynapos, egyoldalú tűzszünetet rendelt el az ortodox karácsony idejére.
Fedir Sándor katonaként részt vett több Harkiv-környéki település felszabadításában is, de civilben egyetemi oktató. Most már miniszobor is emlékeztet ikonikus gesztusára.
A tűzszünetet Kirill pátriárka kezdeményezte az ortodox karácsony idejére, hogy az ortodoxok részt vehessenek a liturgiákon.
Az elítélt nevét nem tették közzé, annyit lehet róla tudni, hogy az egyik harkivi tévécsatornánál dolgozott.
ENSZ-békefenntartók bevonását sürgeti Ukrajna a zaporizzsjai atomerőmű biztonsága érdekében.
Összesítették az ukránok a múzeum kárait, miután visszafoglalták Herszont: az orosz katonák a műtárgyak nagyjából négyötödét vitték magukkal.
„Harcolunk és harcolni fogunk” – üzente az ukrán elnök, aki szerint az orosz csapatok ellentámadásokkal próbálhatják meg „késleltetni a vereségüket”, de ezt az ukrán erők nem fogják hagyni. Közben Mikolajivban és Kijevben megszólaltak a légiriadót jelző szirénák.
Imákkal, hősiességről szóló történetekkel és kórházi kezeléssel igyekeznek útját állni a lelki fertőzésnek.
A tiltás ellenére sok katona használta a telefonját, ezért az ukránok könnyen bemérhették, hol lehet a bázis, amelyre célozni kell - ezzel magyarázza az orosz hadvezetés a makijivkai támadást.
Az ukrán harci sikerekből nem következik, hogy a szövetségesek visszavehetnek a támogatásból, írja a brit lap vezércikke. A jelek szerint Moszkva új offenzívára készül, de az is Putyin kezére játszana, ha patthelyzet alakulna ki. Számára ugyanis már az is jó, ha hosszú távra destabilizálni tudja a szomszéd államot, teszi hozzá a Financial Times szerkesztőségi állásfoglalása.
Ukrán hősök és ukrán árulók; totális rombolás és Elon Musk internete; háborúban születő és katonának készülő gyerekek – nézze meg filmünket az oroszoktól visszafoglalt keleti vidékről, hogy lássa, miként kezdődött, és hol tart most az ukrajnai háború.
Az ukrán hadsereg a drónokat is beveti annak érdekében, hogy a magukat megadó orosz katonák elfogása a legbiztonságosabb legyen.
Habony Árpádnak nem sikerült, de az ő receptjével a lengyeleknek igen: a Visegrad24 két év alatt az egyik legnagyobb elérésű közép-kelet-európai lappá nőtte ki magát a közösségi médiában – tette mindezt teljes anonimitásban, valódi hírgyártás nélkül. Az ukránokat támogató posztok közé konzervatív narratívákat elrejtő, weboldal nélküli híraggregátor több szálon kötődik a lengyel kormányhoz és szélsőjobboldali körökhöz, és úgy fest, egy kormányközeli szabadidősport-alapítványon keresztül még közvetlen támogatáshoz is juthat, bár ezt mindkét fél tagadja.
Kijevben tárgyalnak majd a felek a katonai és pénzügyi segítségnyújtás folytatásáról.
Társaival együtt kivágták a brit graffitiművész egyik alkotását egy falból. Segítőinek azt hazudta, hogy engedélye volt rá.
Az ukrán erők főparancsnoka szerint katonáik nem csak Ukrajnáért, hanem Európáért is harcolnak. Valerij Zaluzsnij biztosra veszi, hogy győzni fognak.
Kijevbe látogat az Európai Bizottság elnöke, de még nem tudni, mikor.
Eltaláltak egy orosz katonai bázissá alakított iskolát Donyeck megyében. Több száz orosz sorkatona halhatott meg Makijivkában szilveszter éjjelén.
A volt szerb vezető elleni büntetőpert is vezető, 77 éves ügyész szerint az orosz elnököt egyértelmű felelősség terheli a civil célpontok elleni támadásokért az Ukrajna elleni háborúban.
Egy gyerekkórházat is orosz rakétatámadás ért, holott Moszkva azt állítja, csak hadászati célpontokat, most éppen az ukrán “dróngyártást” célozták.