Osváth Zsolt az orbános fotóról: Tényleg bárki egy pillanatig is azt gondolta, hogy én a keblemre ölelem őt?
A ZshowTime házigazdája elmondta: a fotó egy médiahekk volt, és feltette a kérdést, hogy tényleg kell-e magyarázni az iróniát.
A ZshowTime házigazdája elmondta: a fotó egy médiahekk volt, és feltette a kérdést, hogy tényleg kell-e magyarázni az iróniát.
Az orosz–ukrán háború kitörésekor a honvédelmi miniszer még gyakran feltűnt a miniszterelnök mellett, határszemlét tartott, NATO-csúcson vett részt, és fontos bejelentéseket is tett. A negyedik Fidesz-győzelemmel egyidőben azonban mintha Benkő Tibor szereplései megszűntek volna.
Noha a 4 évvel ezelőtti gyakorlattal egyezően kétharmad-egyharmad arányú bizottsági helyeket ígért az ellenzéknek a Fidesz, ezt nem sikerült tartani. A frissen megalakult testületek némelyikében a tagság 72–75 százalékát a Fidesz–KDNP adja, ráadásul 15 bizottságról 11-nél csökkent az ellenzék befolyása, és jegyzőből is kevesebb lett az ígértnél. A Fidesz-frakció utóbb közölte: az arányokon hajlandóak változtatni, és további bizottsági helyeket adni az ellenzéknek, feltéve, "ha megfelelő" személyeket jelölnek.
A koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszűnésével kapcsolatos jogi kérdéseket rendező, Gulyás Gergely által benyújtott törvényjavaslat egy új megnevezést – egészségügyért és közbiztonságért felelős miniszter – használ, ami azt erősíti, hogy a Belügyminisztériumhoz kerül az egészségügyi terület.
Álhírnek minősítette Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára az ukrán Nemzetbiztonsági Tanács titkárának kijelentését, amely Magyarország nem csak tudott az Ukrajna ellen készülő háborúról, de meg is akarta szerezni az ország egy részét.
Vlagyimir Putyin orosz elnök példáján látjuk, hogy egy állam vezetése milyen mélyre zuhanhat a demokratikus intézmények felszámolásával és a szabad sajtó elfojtásával. Ha a független médián keresztül gyakorolt nyilvános ellenőrzés megszűnik, nagyobb valószínűséggel léphetnek fel autokrata vezetők agresszív cselekedetekkel különféle társadalmi csoportok, vagy akár más nemzetek ellen.
Megalakult az új parlament, ismét kétharmados kormánypárti többséggel, és egyelőre homályos célokkal. A hvg.hu közéleti podcastjában arra kerestük a választ, mit ért el az ellenzék az alakuló ülés részleges bojkottjával, egyáltalán van-e keresnivalója a parlamentben, illetve mihez tud kezdeni azon kívül? Azt is körbejártuk, mire számíthatunk ebben a ciklusban Orbán Viktortól és a “bátraktól”.
Az alakuló ülést bojkottáló független politikus a Parlament előtt tartott fogadóórát.
Számos kormánypárti politikus akarta megörökíteni a harmadik kétharmad első hivatalos napját.
A független képviselő, aki nem ment el az Országgyűlés alakuló ülésére, Tiborcz István üzlettársának új beruházásának zuglói helyszínéről üzent.
Novák Előd is szeretett volna elnök lenni az egyik legfontosabb, és mindig ellenzéki vezetésű nemzetbiztonsági bizottságában, de Kövér László javaslatára a jobbikos Sas Zoltánt választották meg helyette.
A Momentum Mozgalom parlamentbe jutott képviselői kivonultak a parlamentből a Kossuth térre az eskütételt követően. A Kossuth téren a frakcióvezető, Fekete-Győr András beszélt, elmondta, hogy a magyar történelem első momentumos frakciója Magyarország felemelkedéséért fog dolgozni – ellentétben a Horthy-, a Kádár- és az Orbán-rendszerrel a magyar emberek egészségére, tudására és megélhetésére fog figyelmet fordítani.
A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a Facebookon reagált a ZDF értesüléseire.
Ötödik alkalommal javasolta kormányfőnek az államfő Orbán Viktort, a Fidesz-KDNP listavezetőjét a Parlament alakuló ülésén. Az ülésen az ellenzéki képviselők – Hadházy Ákos kivételével – letették az esküt, de ezután a DK, a Párbeszéd és a Momentum politikusai kivonultak. Áder János köztársasági elnök szerint a választás eredménye "politikailag és jogilag megkérdőjelezhetetlen". Az alakuló ülésen létrejött a 2 kormánypárti és 7 ellenzéki frakció, megalakították a parlamenti bizottságokat, megválasztották Kövér Lászlót házelnöknek. Az alakuló ülést percről percre tudósította a hvg.hu.
Az államtitkár eltávolításához még nem fűztek különösebb kommentárt, de már meglehet az új helye.
A Kijevhez közeli település az orosz háborús bűntettekről szóló vádak szinonimájává vált.
Hosszú József 2019-ben a kormánypárt színeiben nyert Újfehértón, de azóta „eltávolodott a párttól.”
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkárát, miniszterhelyettesét szombattól mentette fel tisztségéből a köztársasági elnök.