#Sándor-palota


A kegyelmi ügy furcsa részlete: hogy került egy hivatalos irat villámgyorsan Orbán propagandalapjához?

A kegyelmi ügy idén májusban nyilvánosságra hozott iratai utólag alátámasztják, hogy több mint aggályos módon állami szervektől kerülhetett ki az egyik hivatalos dokumentum a Magyar Nemzethez alig néhány órával a botrány kirobbanása után. Az Orbán-kormány szócsöveként működő lap az ez alapján írt cikkében még mentegetni próbálta Novák Katalint 2024. február 2-án kora este. Kérdés, hogy a Tisza által felállított vizsgálóbizottság foglalkozik-e azzal, hogy szándékosan, akár köztisztviselők aktív közreműködésével próbálhatták manipulálni a közvéleményt. A Sándor-palota tagad, Répássy Róbert akkori államtitkár viszont már 2024-ben jelezte, hogy a cikkben olyan információk olvashatók, amik csak két helyről kerülhettek ki.





Magyar Péter: Módosítjuk az alkotmányt Sulyok Tamás eltávolítása érdekében

A magyar köztársaság nem Sulyok Tamásé – jelentette ki Magyar Péter kormányfő, miután Görög Márta igazságügyi miniszterrel felkereste hétfő reggel a Sándor-palotában a köztársasági elnököt. A miniszterelnök a találkozó utáni sajtótájékoztatón azt mondta: nem a meglévő szabályokkal, hanem új törvények segítségével, alkotmánymódosítással mozdítják el pozíciójából az államfőt. A folyamat körülbelül egy hónapot vesz majd igénybe.