Az Iszlám Állam mellett még mindig kell figyelni az al-Kaidára
A szélsőséges muszlim harcosok közül többen Afganisztánból és Pakisztánból Szíriába távoztak, ahol megalakították az al-Kaidához köthető úgynevezett Horaszan-csoportot.
A szélsőséges muszlim harcosok közül többen Afganisztánból és Pakisztánból Szíriába távoztak, ahol megalakították az al-Kaidához köthető úgynevezett Horaszan-csoportot.
Az amerikai elnök is felszólalt az ENSZ Közgyűlés ülésszakának általános vitájában. Obama azt mondta: az egyetlen nyelv, amelyet a gyilkosok megértenek, az az erőszak nyelve.
Az Európai Unió - elővigyázatossági intézkedésként - megerősítette az uniós intézmények biztonsági őrizetét, miután hétvégi sajtóértesülések szerint a belga hatóságok több, Szíriából visszatérő muszlim szélsőségest vettek őrizetbe, akik állítólag az Európai Bizottság brüsszeli központja ellen terveztek merényletet.
Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter kijelentette, országa nem fél az Iszlám Állam által belengetett terrorcselekményektől. Franciaország szárazföldi erőket nem küld Irakba, valamint azt, hogy Szíriában egyáltalán nem akar beavatkozni a dzsihadisták ellen.
A Global Times szakértő informátorára hivatkozva azt állította, hogy hszincsiangi harcosok nem csak Szíriában és Irakban tűnnek fel az Iszlám Állam oldalán, de az IÁ délkelet-ázsiai tevékenységéből is részt vállalnak.
Megszavazta a líbiai parlament az észak-afrikai ország első terrorizmus ellenes törvényét, amely szerint súlyos börtönbüntetés vár a terroristákra. Életfogytig tartó szabadságvesztésre számíthat az, aki terrorszervezetet alapít vagy irányít. Tíz év börtönt kaphat az, aki ilyen csoportokhoz csatlakozik.
A mindössze 52 másodperces, A háború lángjai című filmben az IÁ arra figyelmezteti a katonákat, hogy várni fogják őket Irakban, ha Barack Obama, az Egyesült Államok elnöke odaküldi őket.
Közel-keleti keresztény vallási vezetők arra szólították fel kedden a nemzetközi közösséget, hogy vessenek be szárazföldi csapatokat az Irakban és Szíriában előrenyomuló, Iszlám Állam (IÁ) nevű szunnita terrorszervezet elleni harc részeként.
Az al-Kaida terroristahálózat magrebi és jemeni szárnya felszólította kedden az Irakban vagy Szíriában harcoló összes dzsihadista csoportot, hogy egyesítsék erőiket azon országok ellen, amelyek közös hadjáratot terveznek a legjelentősebb dzsihadista szervezet, az Iszlám Állam (IÁ) ellen.
A Fehér Ház és a Pentagon is elismerte pénteken, hogy az Egyesült Államok hadban áll az Iszlám Állam (IÁ) elnevezésű terrorszervezettel.
Ma tizenhárom éve csapódott két repülőgép a New York-i Világkereskedelmi Központ ikertornyaiba. A dzsihád azóta is tart.
Fokozzák Spanyolországban a terrorellenes készültséget – jelentette be a spanyol külügyminisztérium biztonsági államtitkára.
A három szakaszból az első az iraki légicsapásokkal már megkezdődött. A következő fázisban az iraki hadseregnek és a kurd harcosoknak nyújtott tanácsadással, kiképzéssel és fegyverszállítással fokozzák az erőfeszítéseket. A harmadik szakaszban a feladat az IÁ erőinek szíriai megtörése.
Kenyából visszatérő német állampolgárokat vettek őrizetbe terrorizmus gyanúja miatt a frankfurti repülőtéren – jelentette hétfőn az SWR német regionális közszolgálati rádió.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) gyanúja szerint a bostoni Northwestern University egy kitűnő eredménnyel végzett volt diákja állhat az Iszlám Állam (IÁ) elnevezésű szélsőséges szunnita szervezetnek a közösségi médiában folytatott kampánya mögött – közölte csütörtökön az amerikai sajtó.
Szaúd-Arábiában börtönbüntetésre ítéltek egy amerikait és 23 társát terrorizmus vádjával.
Iszlamista szélsőségesek által tervezett két merényletet hiúsított meg állítása szerint a svéd titkosszolgálat (SAPO).
Az amerikai alelnök szerint az amerikaiak sokkal erősebbek és sokkal eltökéltebbek annál, mint azt bármely ellenségük is feltételezi.
Házibomba készítésére buzdítja a muszlim híveket egy most kikerült kézikönyvben az al-Kaida, és azt javasolják nekik, hogy robbantgassanak, akár olyan célpontokat is, mint a Marks and Spencer ruhaüzletek.
Az áldozatok nem a keresztények. Legalábbis nem ez a tanulság. A tanulság még ennél is mélyebb és fájóbb.