Gyengülés volt az ázsiai tőzsdéken is
A nemzetközi tendenciával összhangban kedden többnyire gyengültek a vezető ázsiai tőzsdemutatók, mert a befektetők most kevésbé bíznak abban, hogy rendeződni fog a görög adósságprobléma.
A nemzetközi tendenciával összhangban kedden többnyire gyengültek a vezető ázsiai tőzsdemutatók, mert a befektetők most kevésbé bíznak abban, hogy rendeződni fog a görög adósságprobléma.
Csökkenéssel zártak a nyugat-európai részvénypiacok vezető mutatói pénteken, az idei harmadik negyedév utolsó kereskedési napján. A július-szeptemberi időszakot együttvéve a térség tőzsdéin 2002 harmadik negyedéve óta a legnagyobb mértékben gyengültek az indexek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 31,09 pontos, 0,20 százalékos csökkenéssel, 15.775,10 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 15,5 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 11,84 pontos, 0,08 százalékos emelkedéssel, 15.612,52 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 18,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest.
A nemzetközi tendenciával összhangban kedden többnyire erősödtek a vezető ázsiai tőzsdemutatók, mert a befektetők most jobban bíznak abban, hogy rendeződni fog a görög adósságprobléma.
Ázsiában veszteséggel nyitottak és csökkenéssel zártak, vagy a még nyitva tartó tőzsdék komoly mínuszban álltak pénteken a globális recesszió visszatérésétől való félelem miatt, követve a New York-i értéktőzsde előző napi három százalékot meghaladó veszteségeit.
Ázsiában jelentős tőzsdeindex csökkenést vont maga után az amerikai Fed által erős szavakkal felvázolt borús gazdasági kilátás és a vártnál rosszabbnak bizonyult szeptemberi kínai beszerzési menedzser index, ami így már sorban a harmadik egymást követő hónapban csökkent.
A nyugat-európai értéktőzsdék szerdán rontottak: a keddi bizakodás után szerdán már kétségek között várták a befektetők az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) kétnapos értekezletének eredményhirdetését.
A nemzetközi tendenciával összhangban kedden többnyire gyengültek a vezető ázsiai tőzsdemutatók: a befektetők elsősorban a görög adósságválság rendezésének elhúzódása, illetve az olasz államadósság leminősítése miatt igyekeztek ismét szabadulni a kockázatos papíroktól.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 484,85 pontos, 2,89 százalékos csökkenéssel, 16.294,60 ponton zárt hétfőn.
A nyugat-európai értéktőzsdék pénteken negyedik napja emelkedtek a hétfőn elért, több mint kétéves mélypontokról, de zárásra vegyes eredmények születtek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 18,76 pontos, 0,11 százalékos csökkenéssel, 16 779,45 ponton zárt pénteken. A tőzsdeindex Matolcsy György délutáni bejelentései előtt még 16 900 pont fölött járt.
Ázsiában a görög euróövezeti tagság melletti szerdai német és francia kiállás, a görög államcsőd közvetlen veszélyének elhárulása bizakodóvá tette a befektetői hangulatot csütörtökön, megfelelő okot szolgáltatva a meggyengült árfolyamú részvények felvásárlásához.
A nyugat-európai tőzsdeindexek szerdán tovább emelkedtek a keddi, egy százalék körüli növekedés után.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 140,40 pontos, 0,85 százalékos emelkedéssel, 16 629,75 ponton zárt szerdán.
Veszteséggel zártak pénteken az ázsiai tőzsdék részben a japán gazdasági növekedési adatokra, részben pedig az amerikai indexeket követve.
Mínuszban álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a csütörtöki kereskedés leállítása előtt két órával.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 380,04 pontos, 2,10 százalékos emelkedéssel, 18.471,25 ponton zárt szerdán.
Veszteségen álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a keddi kereskedés zárása előtt mintegy két órával. Ezt elsősorban az okozta, hogy az augusztusi amerikai fogyasztói bizalomindex 2009 április óta legalacsonyabb szintre zuhant.
Egy százalékot jóval meghaladó pluszt jeleztek a New York-i értéktőzsde vezető mutatói a hétfői kereskedés leállítása előtt mintegy két órával, miután két vezető görög bank bejelentett egyesülése azt jelzi, hogy Európa "dolgozik" pénzügyi gondjainak a megoldásán, miközben a júliusi amerikai lakossági kiadásnövekedés mérsékelte egy újabb recesszió kialakulásának a lehetőségét.