Már 12 milliárdot kiosztottak az EU önerő alapból
Ezernél is több projektgazda kért támogatást január közepéig az ősszel létrehozott EU önerő alapból - írja a Világgazdaság.
Ezernél is több projektgazda kért támogatást január közepéig az ősszel létrehozott EU önerő alapból - írja a Világgazdaság.
A sertés- és baromfikészítmények esetében elkerülhetetlennek tűnik az áremelés - írja a pénteki Világgazdaság. Raskó György agrárközgazdász szerint a baromfi- és sertéshús-készítmények esetében hozzávetőleg 5 százalékos drágulásra lenne szükség, kérdés azonban, hogy a termelők az áremelésre irányuló igényüket érvényesíteni tudják-e kereskedelmi partnereiknél.
Tavasszal teszik közzé a két évvel ezelőtti népszámlálás első részletesebb adatait - írja a pénteki Világgazdaság.
Zsugorodott a magyar gazdaság decemberben a Világgazdaság mutatószáma szerint, a Gyorsulási Irányadó (GYIA) 1,23 százalékkal esett az előző év azonos időszakához viszonyítva, novemberhez képest pedig 0,03 százalékkal.
A minimálbér-emelés után csak bruttó 8500 forint lesz a különbség a kezdő diplomás szakápolók és a szakképzésben végzett ápolók fizetése között - írja a Világgazdaság pénteki számában.
A kormány álláspontja szerint egyetlen minisztérium sem szakadhat el a valóságtól, és mivel 2012-ben Magyarországon nem volt gazdasági növekedés, ezért nem lehet plusz kiadással terhelni a tárcák költségvetését.
Az ügyfelek óvatossága miatt az év utolsó két hónapjában sem fut fel az áruhitelezés, mint ahogy a személyi kölcsönök havi új kihelyezése is 6-8 milliárd forinton ragad - írja a Világgazdaság pénteken.
A Világgazdaság mutatószáma szerint továbbra sem tudott lendületet venni a magyar gazdaság, ám úgy tűnik, megállt a zsugorodás: az előző év azonos hónapjához képest novemberben még jelentős, 1,39 százalékos visszaesés látható, azonban októberhez viszonyítva 0,02 százalékkal emelkedett a Gyorsulási Irányadó (GYIA) - számol be róla a csütörtöki Világgazdaság.
Az önsegélyező pénztárak szektora az elmúlt években mind a piaci szereplők számát, mind a taglétszámot illetően sokat zsugorodott.
A Bundesbank elemzése szerint nem helytálló az a széles körben elterjedt nézet, amely szerint a világgazdasági növekedés üteme jelentős részben az euróövezeti adósság-válság miatt csökken.
Az elkövetkező évtizedekben a világ vezető ipari nagyhatalmai közé emelkedik Kína és India, az Egyesült Államok és Németország pedig veszít a súlyából - állapítja meg az OECD Looking to 2060: A Global Vision of Long-Term Growth című, pénteken nyilvánosságra hozott tanulmánya.
Egykulcsos lesz 2015-től a társasági adó is, de ma még nem lehet tudni, hogy mekkora lesz a kulcs - mondta Vámosi-Nagy Szabolcs adószakértő csütörtökön a Világgazdaság napilap által Budapesten rendezett konferencián.
Az euróövezet néhány gyengébb tagállam távozására szorítkozó részleges felbomlása nem okozna világgazdasági katasztrófát, és a Lehman Brothers amerikai nagybank csődje után elhatalmasodott globális pénzügyi válsággal ellentétben hosszabb távon akár kedvező gazdasági hatásai is lehetnének Európában és a világgazdaság egészében - vélekedtek új forgatókönyvükben londoni pénzügyi elemzők.
A Világgazdaság mutatószáma szerint változatlanul recesszióban van a magyar gazdaság. A gyorsulási Irányadó (GYIA) októberben 1,21 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest, a havi index pedig 0,04 százalékkal mérséklődött, ekkora esésre 2010 elején volt példa utoljára - írja a csütörtöki Világgazdaság.
Az idén mindenképpen recesszió várható az euróövezetben, és jövőre sem vehető biztosra, hogy beindul a gazdasági növekedés - közölte a szerdán Londonban ismertetett átfogó térségi elemzésében a Standard & Poor's, amely szerint még két év múlva is 11 százalék felett lesz az átlagos munkanélküliségi ráta a valutauniós gazdaságokban.
A könnyített feltételeknek köszönhetően már ötszáz lakás van a Nemzeti Eszközkezelőnél, amely az ingatlanok szerződéskori értékének felét fizette értük.
A szerkesztőség harmadának, vagyis legalább hat embernek felmondtak a Világgazdaságnál - értesült a hír24.hu.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint jelentős előrelépés történt világgazdasági szinten a költségvetési konszolidációban. A szervezet tokiói idő szerint kedd reggel kiadott Költségvetési Monitor jelentésében rámutat: ugyanakkor a romló növekedési kilátások és az egyre erősödő kockázatok továbbra is jelentős kihívást jelentenek a kiigazítási folyamatra nézve.
Az idén 1 százalékkal csökken, jövőre 0,8 százalékkal nő a magyar bruttó hazai termék (GDP) - közölte legfrissebb előrejelzéseit a Nemzetközi Valutaalap (IMF) tokiói idő szerint kedden reggel kiadott Világgazdasági Kilátások jelentésében.
Kritikus időszakot élnek át a nyelviskolák, az évek óta tartó visszaesés nyomán minden tizedik oktatóműhely a csőd szélén áll - írja csütörtökön a Világgazdaság.