Koronavírus: egy éven belül elkészülhet a megfertőződéstől védő vakcina
A német egészségügyi miniszter hisz a kutatások sikerében.
A német egészségügyi miniszter hisz a kutatások sikerében.
A dózisok száma, nem pedig a vakcinakombináció a kulcs az immunitás fokozásához a koronavírus-fertőzés ellen – ezt állapította meg a mindeddig legnagyobb ilyen jellegű kutatás. Feltéve, hogy a három dózis közül legalább az egyik modern, mRNS-alapú vakcina, azaz a Pfizer vagy a Moderna oltóanyaga.
A Moderna HIV vírus elleni vakcinája az első fázisú klinikai tesztek alapján működik, ezért most az Egyesült Államokon kívül is kipróbálja azt a cég.
Egy új brit kutatási eredmény szerint hatékonyabban védi az immunrendszert a negyedik Covid-védőoltás, mint a harmadik.
A szerb teniszező megvédheti címét a Grand Slam-tornán, ahol a legutóbbi három versenyt megnyerte.
A fejlett országokban már 240 millió dózis koronavírus elleni vakcinának járt le a felhasználhatósági ideje az oltási kampány kezdete óta (ennek 73 százaléka a Pfizer, 18 pedig az AstraZeneca készítménye).
Ki akarják terjeszteni a koronavírus elleni emlékeztető oltást az Egyesült Államokban az egészséges, általános iskoláskorú gyermekekre – közölte csütörtökön a Pfizer gyógyszervállalat.
Két különálló kutatás számolt be erről. Az egyikben 22 ezer, a másikban 3 millió résztvevővel dolgoztak a szakértők.
Több,mint egy hónapos visszaesés után a múlt hét óta világszerte újra emelkedik az újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma.
Tizennyolc országnak már közel ötmillió adag koronavírus elleni védőoltást ajándékozott Magyarország.
A kanadai egyészségügyi szervezet, a Health Canada jóváhagyta azt a koronavírus elleni védőoltást, amely a vírus egyetlen részecskéjét sem tartalmazza.
A délkelet-ázsiai ország így már több mint egymillió adag oltóanyaghoz jutott Magyarországon keresztül.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ adatai szerint, ha a terhesség 21. hetében, vagy annál később adatja be magának valaki az mRNS-alapú védőoltást, a magzat is elkerülheti, hogy a koronavírus súlyos megbetegedést okozzon nála.
A koronavírus omikron változata ellen kifejlesztett vakcinákkal már javában folynak a klinikai tesztek. Az előzetes eredmények nem túl biztatóak.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ szerint hónapokban mérhető a Pfizer–BioNTech és a Moderna védőoltások hatékonysága.
Matematikai modelleket alkalmazva számították ki a kutatók, hogyan kellene szétosztani a vakcinákat a világban ahhoz, hogy remény lehessen egy koronavírus nélküli jövőre.
Az amerikai kutatók egy apró, lenyelhető kapszula segítségével juttatnák be az mRNS által kódolt anyagokat a betegek szervezetébe.
Az országos oltási munkacsoport vezetője rendkívül sikeresnek nevezte a januári akciót, mert minden héten sokkal többen kérték a vakcinát, mint a „normál”, időpontfoglalásos rendszerben.
Kubai szakértők azzal érvelnek, hogy a gyerekeknek komoly szerepük van a fertőzés továbbadásában.
A Pfizer–BioNTech első körben 1420 egészséges felnőttet von be az omikron ellen kifejlesztett védőoltás tesztelésébe.