Erősödött valamennyit reggel óta a forint
A szerda reggeli szintekhez képest erősödött kissé a forint: az eurót délelőtt tíz órakor 281,10 forinton jegyezték, szemben a reggeli 281,70 forinttal.
A szerda reggeli szintekhez képest erősödött kissé a forint: az eurót délelőtt tíz órakor 281,10 forinton jegyezték, szemben a reggeli 281,70 forinttal.
Kissé gyengült a forint szerda reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben, a gyér éjszakai forgalomban az euró 281,70 forintra erősödött a kedd esti 280,90 forintról.
Korrigálta kissé hétfői nyereségét a forint, árfolyama az idei csúcs közelében ingadozik. Az eurót délután négy órakor 279,90 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a hétfő délutáni 277,92 forinttal szemben. Hétfőről keddre virradóra a jegyzés 278,75 forint környezetében ingadozott.
Tovább erősödött késő délután a forint: az eurót délután negyed hétkor 277,62 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a délelőtti 280,45 forint után. Péntek délelőtt az eurót még 283,60 forinton jegyezték, majd péntek délután már a jegyzés már 281 forint közelébe csökkent.
Pénteken elért idei csúcsához képest hétfőn tovább erősödött a forint, az euró jegyzése 280 forint alá csökkent.
Tovább erősödött a forint pénteken estére a bankközi piacon, egy euró 280,30 forintot ért, délután 281,14 forintot. Napközben nagyjából 282,50 és 284,50 forint között kereskedtek az uniós devizával.
Tovább erősödött a forint pénteken kora délután a napközbeni átmeneti gyengülés után, az euró árfolyama 281 forintra csökkent, ami idei árfolyamcsúcsnak számít. A forint ez évi eddigi legerősebb árfolyamát május 3-án 282,23-as eurójegyzésen érte el.
Tovább erősödött a forint árfolyama csütörtökön a főbb devizákhoz viszonyítva a bankközi devizapiacon. Délután az euró már kevesebb, mint 285 forintot ért.
Gyengült kissé a forint szerda délelőtt, az eurót kevéssel 290 forint fölött jegyzik. Az euró árfolyama délelőtt fél tízkor 290,63 forint volt a bankközi devizapiacon a kora reggeli 289,78 forint után. Az euró árfolyama már előző este is járt 290 forint fölött, miután kedden délelőtt még 288 forint körüli árfolyamon kereskedtek az uniós devizával.
Idei árfolyamcsúcsa közelébe erősödött a forint csütörtök délelőtt, később az euró/dollár jegyzés alakulásához igazodva leadta nyeresége egy részét.
Stagnáló euró/dollár jegyzés mellett szerény erősödést ért el a forint szerda délelőtt, miközben a térségbeli devizák kissé gyengültek. Az eurót délelőtt tíz órakor 285,80 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben. Éjszaka 286,25 forint környékén mozgott a jegyzés, kedden, 20 órakor pedig 286,20 forinton állt.
Tartotta árfolyamát szerda reggel a forint a főbb devizákhoz képest: a nemzetközi devizakereskedelemben az eurót 286,25 forinton jegyezték a kedd esti 286,21 forint után.
Erősödött kissé a forint az euróval szemben hétfő délutánra: a bankközi devizapiacon az uniós fizetőeszközt 287,90 forinton jegyezték négy óra után nem sokkal a délelőtti 288,50, és a péntek délutáni 288,28 forint után.
Gyakorlatilag nem változtak a főbb keresztárfolyamok a hétvégén a bankközi devizakereskedelemben. A forint árfolyama megegyezik a péntek délutáni szinttel.
Gyengült késő délután a forint, az euró jegyzése megközelítette a 290 forintot.
Alig változott a forint árfolyama hétfőn, a bankközi kereskedelemben délelőtt az eurót 288,64 forinton jegyezték, délután fél ötkor 289 forinton, hasonlóan a péntek délutánihoz. Devizakereskedők szerint a következő napokban a 285-292 forintos sávban mozoghat a forint.
Alig változott a forint árfolyama pénteken délelőtt a csütörtöki gyengülés után: a nemzetközi devizakereskedelemben az eurót tíz óra előtt nem sokkal 286,40 forinton jegyezték. Reggel hasonló, 286,34-es szinten állt az uniós fizetőeszköz, míg csütörtökön este 286,44 forinton jegyezték.
Alig változott a forint árfolyama péntek reggel a csütörtöki gyengülés után: a nemzetközi devizakereskedelemben az eurót 286,34 forinton jegyezték a csütörtök esti 286,44 forint után.
A számviteli törvény év elejétől hatályos új rendelkezései több szempontból is kedvező változásokat hoztak a vállalkozások számára. Az új szabályok nagyobb szabadságot nyújtanak a cégeknek arra nézve, hogy számvitelüket saját piacukhoz, normál üzletmenetükhöz, vagy éppen az adott iparágra általánosan jellemző szezonális jellemzőkhöz igazítsák. A könnyítések jól alkalmazva életszerűbb, az üzleti döntések előkészítése szempontjából is hasznosabb számviteli információkat eredményezhetnek.
Az ésszerű módon alkalmazott fedezeti ügyletekkel kellő biztonsággal lehet védekezni az árfolyam, a kamatláb és a nyersanyagárak kilengése ellen, ám a vállalatoknál a piaci kockázatok kezelését szolgáló opciós és egyéb derivatív ügyletek alkalmazását erőteljesen visszavetette a válság. A kockázatkezelési piac újraélesztéséhez egyrészt múlnia kell annak a félelemnek, amelyet a vállalatokban a felelőtlenül kötött devizaopciós ügyeletek veszteségeiről szóló hírek keltettek, másrészt bővülnie kell a banki ajánlatoknak, amelyhez megfelelő likviditás szükséges.