Halottak „írtak alá” Gődény után Szanyi és Gattyán pártja jelöltjeinek is
A párbeszédes Tordai Bence hozta nyilvánosságra, hogy a helyi Választási Bizottság feljelentéseket tett az ügyben.
A párbeszédes Tordai Bence hozta nyilvánosságra, hogy a helyi Választási Bizottság feljelentéseket tett az ügyben.
A párt szerint 77 körzetben sikerült összegyűjteni az aláírásokat.
A lista egyes helyeit elnézve nincs túl nagy változás az előző választásokhoz képest.
Azt állítja az ellenzéki politikus, hogy ajánlóív-másolás látható az Allee bevásárlóközpontnál készített felvételen.
Takaréklángon az ellenzék kampánya, még hiányzik annak frappáns megfogalmazása, hogy miben lesz más az ország április 3. után, ha nyer. Nincs közös lista és az államfőjelölt körüli levélváltás is belső harcokról árulkodik. A pártok elnökei viszont ismét Márki-Zay Péterrel együtt kampányolnak.
A legtöbb befutó hely a Demokratikus Koalícióé, a második legtöbb a Jobbiké, a lekevesebbel, három hellyel pedig az LMP-nek kell beérnie.
Nem biztos, hogy a hagyományos év eleji béremelés önmagában ellensúlyozni tudná a pénzromlást. Kellenek ehhez a kormány kampánycélú "adományai", amelyek nem mindenkinek egyformán kedveznek: most is a szegények járnak a legrosszabbul.
Újonnan alapított pártjával ki akarnak maradni „a népet, nemzetet megrontó” táborok versenyéből.
Az NVB határozata nem jogerős, az ellen három napon belül lehet jogorvoslattal élni a Kúriánál.
Március 9-ig van idejük a határon túli magyaroknak regisztrálni a választásra, a romániaiak közül eddig ezt 190 ezren tették meg.
Ugyan jogsértő volt, hogy Vitályos Eszter laptopokat osztogatott egy iskolában képviselőjelöltként, de büntetni nem kell, elég rászólni, hogy többet ne csináljon ilyet - döntött a választási bizottság.
A befutó helyeken megy a vita, az sem tisztázott még, hogy beleszámítanak-e a roma képviselőjelöltek az egyes pártok kvótáiba.
Bár még csak a kampányidőszak egyötödénél járunk, az elmúlt tíz nap már tisztázta azt, hogy ki és mivel akar felülkerekedni a másikon a Fidesz–KDNP és az egyesült ellenzék küzdelmében. A kormányzati kommunikációs gépezet dübörög, a pénzosztás lassan mindenkit elér, és a mérések egyelőre a Fidesznek kedveznek, de a külső tényezők pont Orbánék ellen, egyúttal az ellenzék kezére játszanak. Tíz nappal a kampányidőszak kezdete után megnéztük, mi az az öt dolog, ami bevált a Fidesznek és az ellenzéknek – és mi az az öt, ami nem, vagy még visszaüthet.
A hivatalos indoklás szerint azért utasították el Roland Alex nyilvántartásba vételét, mert nem voltak érvényesek az aláírásai.
Jelentések Kampányországból – a hvg360 közéleti személyiségeket, írókat, művészeket, gondolkodókat kért meg arra: írják meg, hogy érzik magukat most, Magyarországon. Olyanokhoz fordultunk, akiknek a véleménye fontos nekünk, és reményeink szerint másoknak is. Mi jut eszükbe manapság, ha végigmennek az utcán, ha tévét néznek, híreket olvasnak, vagy csak beszélgetnek? Az idén 90 éves Szinetár Miklós, Kossuth-díjas színházi, opera-, tévé- és filmrendező alapjaiban írná át a választási rendszert.
Ahogy a népszavazási tilalmat is feloldotta a kormány, a parlamenti választás után az időközi választásokra vonatkozót is eltörlik, így májustól megtarthatók a veszélyhelyzet miatt elmaradt voksolások – ezt Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter jelentette be a Parlamentben.
Egy óvoda tornaszobájának avatóján táncoltak a gyerekek.
Salgótarjánban, Miskolcon és Szentendrén is a helyi kormánypárti jelöltek osztották a közpénzből vásárolt laptopokat.
Sorra jelennek meg az elemzések és kutatások a Fidesz előnyéről és várható győzelméről. De vajon mennyire hihetünk a számoknak? Hol vannak a buktatók? Mi az, amit a szakértők sem látnak előre?
Évtizedes vagdalkozás éledt fel a közgazdász-jogász jelölése után.