Tyra Banks a Stanford Egyetem tanára lesz

Nem meglepő, hogy a modellszakmával kapcsolatos kurzust fog vezetni a televíziós személyiséggé és üzletasszonnyá vált egykori szupermodell.

  • hvg.hu hvg.hu
Tyra Banks a Stanford Egyetem tanára lesz

A topmodell leszek című tehetségkutató háziasszonya, Tyra Banks, aki nem rég lett édesanya, kurzust fog vezetni a nagyhírű amerikai egyetemen, ami többek között Zimbardo börtönkísérleteiről híresült el.

Az egykori szupermodelltől azt tanulhatják meg a végzős egyetemisták, hogy a személyes márkát hogyan érdemes felépíteni – írja a Fashionista.

Tyra Banks ugyanakkor egyelőre nem kap professzori kinevezést, vendégelőadó lesz Allison Kluger menedzsment professzor és korábbi producer óráján, aki az után kérte fel a modellt a tanításra, hogy Banks sikeres előadást tartott a Stanford Women in Business nevű szervezetének egyik rendezvényén.

Nem példa nélküli, hogy egy-egy sztár egyetemi kurzust vezet, például Kanye West Harvardon tartott művészeti kurzust, a New York-i Egyetemen Prince több zenei tárgyat is tanított, James Franco filmezésre oktatta a diákokat a Dél-karolinai Egyetemen, míg Angelina Jolie a Londoni Egyetem üzleti fakultásainak vendégelőadója volt tavaly.

AFP / Frederic J. Brown
Így gondozd a Trumpodat – Európa megtalálta a kezelési útmutatót az amerikai elnökhöz?

Így gondozd a Trumpodat – Európa megtalálta a kezelési útmutatót az amerikai elnökhöz?

Nyílt konfrontáció helyett dicséret és tömjénezés, meg egy nagy adag türelem – így próbálják meg az európaiak jobb belátásra bírni Donald Trump amerikai elnököt az európai vezető politikusok. Dolgukat nehezíti, hogy az oroszok már korábban rájöttek arra, miként kell bánni a Fehér Ház nárcisztikus urával. De azért a pénz is beszél, az európaiak 100 milliárd dollárt értékben vásárolnak Ukrajna számára amerikai fegyvereket, hogy az USA is részt vegyen Ukrajna biztonságának szavatolásában.