Két pecásnak is sikerült kifognia az újkígyósi bányató harcsaszörnyét

Legendaként emlegették a harcsát korábban Újkígyóson, és kiderült, hogy tényleg létezik.

  • hvg.hu hvg.hu
Két pecásnak is sikerült kifognia az újkígyósi bányató harcsaszörnyét

Két horgásznak is sikerült kifognia a közelmúltban az újkígyósi bányató óriásharcsáját – írja a beol.hu.

A lapnak az egyik pecás számolt be a kapitális fogásról. Egyik barátjával április közepén mentek ki harcsázni az újkígyósi homokbányához. Este 8 óra körül kezdtek horgászni, órákig semmi sem történt, majd hajnali 2 órakor megmozdult a kapásjelzőjük. Tíz perccel később pedig felragadt a bothoz a jelző és pár másodperc alatt több méter zsinórt húzott le az orsóról a hal.

Kioldozták a csónakot, és a hal vitte a horgászokat, akiknek a botja „karikába” hajlott fel, olyan erővel rántotta meg a harcsa. Végül 45 perc fárasztás után húzták felszínre a halat, és mindkettőjük erejére szükség volt, hogy be tudják emelni a csónakba.

A harcsa 251 centiméter hosszú volt, és 93,2 kilogrammot nyomott.

Azt nem tudni, ki vagy kik voltak azok, akiknek ugyancsak sikerült kifogniuk az óriásharcsát.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.