227 centis harcsát fogott a Dunából egy horgász – fotók
A halat fotózás után visszaengedték a vízbe.
A halat fotózás után visszaengedték a vízbe.
Alapesetben a harcsa félénk állat, azonban ha a fészkét védi vagy fenyegetve érzi magát, támadásba lendül. Többek között a felmelegedés hatására egyre több a kapitális méretű harcsa, nem ritka a két métert és a 100 kilót meghaladó példány sem, kemény és érdes fogaival pedig kellemetlen sérüléseket tud okozni.
A Brombach-tóban épp a közelben zajló fesztivál vendégei fürdőztek, amikor rájuk támadt egy óriásharcsa. A halat végül a rendőröknek kellett lelőnie.
Vannak, akik vitatják a különleges teljesítményt.
Az élő ponty kilója kétezer forint, a harcsa kilója négyezer forint körül lesz.
Az ilyen harcsák „becserkészése" nemzetközi szinten is kuriózumnak számít.
A fárasztása több mint három órán át tartott
A nemesnádudvari Tőzeges tavon akadt horogra egy 111 kilós óriás.
Páncélos, lyukat fúr a mederbe, és még az őshonos ragadozók számára is kockázatot jelent. Tavaly tűnt fel a természetvédelmi őröknek egy párducmintás harcsaszerűség, amikor lemerültek, hogy fotókat készítsenek a Hévízi-tó halfajairól. Utánanéztek, és nem örültek annak, amit megtudtak róla.
Több szempontból is megkönnyítheti a harcsatenyésztést a Auburn Egyetem munkatársainak elgondolása: a halak így ellenállóbbak lehetnek a betegségekkel szemben, és kisebb eséllyel szaporodnak, aminek szintén van jelentősége ebben az esetben.
A halpusztulás már júliusban elkezdődött a tavon, a horgászszövetség szerint az első hulláma több fajt is érintett, de a pusztulás most kezdődött, második hulláma kifejezetten a harcsákat tizedeli.
Egy puszi után visszaengedte.
Mindezt azért, mert ráijesztett a gyerekekre.
Az észak-koreai vezető folytatja nagy megtekintéseit.
Egy 85 kilogrammos harcsát fogtak ki szombat délután a Tisza-tóból – írják a Tisza-tavi sporthorgász című Facebook-oldalon. Hosszú fárasztás után sikerült végül hozzáférniük a szerencsés pecásoknak a 241 centiméter hosszú halhoz.
Nemcsak elektromos halászgépet tilos itthon használni, hanem az úgynevezett gereblyézést sem engedik. A két orvhalásznak egyszerű horgászengedélye sem volt. Az ügyészség még a csónakjukat is elkobozná tőlük.
Legendaként emlegették a harcsát korábban Újkígyóson, és kiderült, hogy tényleg létezik.
Hogy hány konyhában rotyogott az ünnepekkor harcsapaprikás vagy halászlé harcsából, nem tudjuk, de az biztos, hogy ízletes húsa miatt az egyik legkedveltebb étkezési halunk a harcsa. S immár övé a 2017-es év is.
A harcsa lett az Év hala Magyarországon. A nagy bajúszú hal egész életében növekszik, júniusban lerakott ikráit gondosan őrzi, és olyan nagyra nőhet, hogy vízi madarak is a zsákmányává válhatnak.
110 kiló, 230 centiméter - vasárnap orbitális harcsát fogott a Paksi Atomerőmű Horgászegyesület egyik tagja.