Szexuális zaklatással vádolják, de ő inkább az új filmjét reklámozza

Lehet-e rosszabbul reagálni a vádakra, mint Harvey Weinstein? James Tobacknek sikerült.

  • hvg.hu
Szexuális zaklatással vádolják, de ő inkább az új filmjét reklámozza

Ma már több mint 300 nő vádolja szexuális zaklatással, de amikor a Rolling Stone-nak interjút adott James Toback rendező, még csak 38 esetről számolt be a Los Angeles Times. A tagadás és a düh mellett Toback megtalálta a módját, hogy a legújabb, Sienna Miller főszerepléséel készült The Private Life of a Modern Woman című filmjét reklámozza.

„Szeretnék tisztázni valamit. Nem mintha vállveregetést kérnék, de komolyan megküzdöttem azért, hogy kevés pénzből jó filmeket készítsek, amelyeket én írok, és rendezek, amelyek az életet jelentik számomra” – kezdte a magyarázkodást, majd undorítnak nevezte, hogy bárkinek nem a tehetsége miatt ajánlott volna szerepet. „Bárkit, aki ilyet mond, szeretném arcul köpni. Itt ülök Sienna Millerrel. Mellesleg senki, aki valaha velem dolgozott, nem mondana ilyet. Senki. De épp most fejeztem be a filmet Siennával, amit egyébként látnotok kell” – terelte rögtön a beszélgetést a promócióra.

A telefonbeszélgetés alatt a Rolling Stone szembesítette a rendezőt az őt vádló nők neveivel, de ő tagadta a vádakat.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.