Schobert a sztrók után: Az volt a szerencsém, hogy nem tíz perccel korábban ért a baj

Az elmúlt napokban kétszer is meg kellett műteni Schobert Norbertet.

  • hvg.hu hvg.hu
Schobert a sztrók után: Az volt a szerencsém, hogy nem tíz perccel korábban ért a baj

Csütörtök reggeli kocogása után rosszul lett otthona előtt Schobert Norbert, akit mentőhelikopterrel vittek kórházba. Kiderült: sztrókot kapott, ezért megműtötték. Most a Blikknek adott interjúban azt mondta Schobert, később egy másik operációt is végre kellett hajtani rajta, mert amikor a combján keresztül behatoltak a szervezetébe, hogy az erein keresztül az agyában megszüntessék az elzáródás, az egyik érfal megsérült.

Most már jól van, tud rendesen beszélni, mozog minden végtagja, nem érte maradandó károsodás – magyarázta Schobert, megjegyezve: az elmúlt napokban számos vizsgálatot végeztek el rajta, és minden értéke tökéletes. Pontosan nem tudják megmondani, hogy mi okozta a sztrókot, ő azonban arra gyanakszik, hogy az őt érő stressznek volt része benne. „Hajnaltól késő estig dolgoztam, és az elmúlt közel egy év eseményei, az anyósom halála is közrejátszottak. Ha az ember sokáig sok mindenen idegeskedik, a szív képes defibrillálni, és ha ezt teszi, kilök magából egy vérrögöt, ami elindul az agy felé.”

Arról is beszélt, nem sokon múlott az élete. „Az volt a szerencsém, hogy nem tíz perccel korábban ért a baj, amikor még az erdőben futottam, vagy hogy két órán belül megműtöttek az Amerikai úti idegsebészeten. Ha ez kitolódik három órára, akkor most nem beszélgetnénk. Akkor nem lehetett volna a dolgokat visszafordítani.”

A történteket „jó leckének” nevezte, örül, hogy ennyivel megúszta, és tudja, hogy a jövőben csökkentenie kell az őt érő stresszt.

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG