A propaganda működése, az erotikus álmok titka és Lucas háborúi: a HVG nagy nyári könyvajánlója 1. rész
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Az egyesület összeállított egy angol és magyar nyelvű információ- és szolgáltatásgyűjteményt, amely hasznos lehet a menekült és menedékkérő nőknek, anyáknak, lányoknak és a segítőiknek is.
Nőnap alkalmából Budapest több pontján is akciózott a Patent Egyesület: többek között olyan üzeneteket plakátoltak ki, hogy
Mint közleményükben írják, az idei nőnapot beárnyékolja a szomszédban dúló háború. "Mi is szorongva olvassuk a híreket az értelmetlen rombolásról, öldöklésről és erőszakról, az óvóhelyeken szülő anyákról, az otthontalanná váló családokról, a menekülés közben embercsempészek által behálózott nőkről és lányokról. A menekülthullámmal tömegével érkeznek bántalmazott, megfélemlített nők, egyre többet hallunk katonák által elkövetett tömeges nemi erőszakról – nemzetiségtől függetlenül
Míg Magyarország jelenleg a saját női állampolgárait sem képes hatékonyan megvédeni az erőszaktól, ez nem szabad, hogy azt jelentse, hogy a hasonlóan érintett de még kiszolgáltatottabb helyzetben lévő, menekült nőket magukra hagyja a magyar állam, amin átutaznak, vagy ami ideiglenesen befogadja őket. A most tömegével érkező ukrán lányok és nők szinte teljesen a civilek támogatására vannak utalva"
– tették hozzá.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Mindenre gondoltak azok a csalók, akik a videónkban megszólaló áldozatokat átverték.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
Távozásuk után a közgyűlés határozatképtelenné vált.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.
Várnai László elnézést kért a felpofozott diáktól és a képviselőtársaitól is.