Ejtik Tom Jones slágerét a walesi rögbiszövetségnél, mert a családon belüli erőszakról szól

A szervezetet többen amiatt kritizálták, hogy nőgyűlölet és toxikus kultúra uralkodik benne.

  • hvg.hu hvg.hu
Ejtik Tom Jones slágerét a walesi rögbiszövetségnél, mert a családon belüli erőszakról szól

Nem csendül fel többet Tom Jones híres, Delilah című száma a walesi nemzeti stadionban a rögbimeccsek előtt. A walesi rögbiszövetség (WRU) úgy döntött, hogy dalt – amely arról szól, hogy egy féltékeny férfi megöli a szeretőjét – a továbbiakban az arénában a meccsek előtt és a szünetekben fellépő kórusok sem énekelhetik a The Guardian cikke szerint.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a szurkolók sem fogják – számukra a dal mostanra a sportág nem hivatalos himnuszává vált.

A szövetség azután hozta meg a döntését, hogy a közelmúltban számos kritika érte: sokan mérgező légkörről és nőgyűlöletről számoltak be a soraiban.

„A WRU elítéli a családon belüli erőszak minden formáját” – közölte a szervezet, hozzátéve, hogy egyeztettek a téma szakértőivel a dalról, és tisztában vannak azzal, hogy az „problematikus és néhány szurkoló számára felkavaró a tartalma miatt”.

A múlt héten a BBC vetített le egy dokumentumfilmet, amelynek témája a sportágon belül tapasztalható „mérgező kultúra”, nőgyűlölet, szexizmus, rasszizmus és homofóbia volt. Ennek hatására a WRU vezetője, Steve Phillips vasárnap lemondott. A szervezet bejelentése szerint a filmben elhangzott állításokat független vizsgálóbizottság vizsgálja majd ki.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.