Ami jelenleg zajlik Amerikában, az számomra gusztustalan, egy szörnyű tragédia
– fogalmazott Bruce Springsteen a New York Timesnak adott interjújában Donald Trump elnökségéről és különösen arról, hogy Los Angelesben az amerikai bevándorlási hatóság (Immigration and Customs Enforcement, ICE) razziákat tartott, hogy ellenőrizze a bevándorlókat, és adott esetben kiutasítsák őket az országból. A razziák miatt tüntetések indultak, amelyek ellen Trump már a Nemzeti Gárdát és a tengerészgyalogságot is bevetette.
A bevándorlókkal kapcsolatban Springsteen elmondta: ő épp azért költözött Kaliforniába, hogy közel kerülhessen a „bevándorlók virágzó kultúrájához”, és úgy érezte, a bevándorlók jelentik az Egyesült Államok jövőjét. „És ez így is lett.” Ezért gondolja úgy, hogy borzalmas, ami zajlik.
Ez egy amerikai tragédia
– fogalmazott.
„Én elhinni sem tudom, hogy ezt az idiótát választották meg, de sokaknak ő kellett” – mondta Trumpról, hozzátéve, a jelen amerikai helyzet kedvez a demagógiának. „Amit most átélünk, arról korábban mind azt mondtuk: ez itt nem történhet meg, ilyesmi sosem fog megtörténni Amerikában. És most mégis itt tartunk.”
Springsteen mindezek ellenére azért úgy látja, még van remény Amerika számára. „Hosszú története van nálunk a demokráciának. A nemzetünknek nincs autokrata múltja. Alapjaiban véve demokratikus ez a nemzet, és hiszek benne, hogy idővel ez valahonnan majd előúszik a kisagyunkból” – mondta.
Springsteen és Trump ellentéte korántsem új keletű dolog. Mi is megírtuk, hogy miután Springsteen „korrupt, inkompetens, áruló vezetésnek” nevezte Trump elnöki irodáját, az elnök egy kamu videót posztolt, amelyen úgy tűnik, mintha a golflabda, amelyet Donald Trump üt el, háton találná Bruce Springsteent, aki ettől elesik a színpadon.