Egy 66 éves román munkás a romok alatt maradt, miután leomlott a Torre dei Contin középkori épület egy része hétfőn – írja a Corriere Roma. Az első emeleten rekedt férfi eszméleténél van, beszélt a mentés résztvevőivel, és próbál velük együttműködni, hogy kijusson.
A 29 méter magas Torre dei Contin munkások dolgoztak, amikor elkezdett egy része összeomlani. A balesetben egy munkás súlyosan megsérült. A helyszínen turisták százai nézték végig, ahogy a tűzoltók létrán próbálják elérni a torony felső szintjét, hogy kimentsék a bennrekedt dolgozókat.
A mentési munkálatok közben a torony egy másik része is leomlott. A létrán tartózkodó tűzoltók az újabb omlás után gyorsan leereszkedtek.
A Torre dei Contit III. Ince pápa a 13. század elején építtette a család lakótornyaként. Az épületet korábban is több szerencsétlenség érte: 1349-ben egy földrengés súlyosan megrongálta, majd a 17. században részben ismét összeomlott. Eredeti magassága 50-60 méter lehetett.
Az épület 2007 óta zárva van, most kezdődött el a felújítása csaknem 7 millió euróból. A tervek szerint múzeum fog nyílni az épületben.