Nekem is sokáig tartott eljutni odáig, hogy kimondjam, 20 év után először nem a Fideszre szavazok – Magyar Péter a Foreign Policynek

A neves amerikai külpolitikai lap, a Foreign Policy szerzője hónapokig követte Magyar Péter országjárását.

  • HVG

„Olyan ez, mint az olimpiára készülni. Ha nem aranyra készülsz, el sem szabad kezdeni” – mondta a Foreign Policynek Magyar Péter, amikor a választási esélyeiről kérdezték, és hozzátette: „jobbnak kell lennünk, és a 130 százalékunkat kell adnunk”.

A cikk szerzője hónapokig követte Magyar Pétert, és szép ívű portrét rajzol a Tisza Párt vezetőjéről, de az erős idézeteken kívül nem hangzik el benne olyan, amiről a magyar sajtó ne számolt volna be.

Felelevenítik, hogy Magyar a „humánus Magyarország” ígéretével és a „nincs jobb és bal oldal, csak Magyarország” üzenettel építi a centrális, egységpárti narratívát, hozzátéve, hogy Magyar programja egyszerre ígér rendpártiságot és nyugatos nyitást. A cikk hangsúlyozza a strukturális akadályokat: a 15 éve regnáló Fidesz intézményi fölénye, a körzethatárok és az állami média befolyása miatt a választási pálya nem fair.

Erős mondatok Magyar Pétertől a cikkben

  • „Tudjuk, hogy emelkedőn megyünk felfelé, ezt minden magyar tudja. Jobbnak kell lennünk, és a 130 százalékunkat kell adnunk.”
  • „A kormány nem az országért dolgozik. Csak a lopott vagyonát és a hatalmát akarja megtartani.”
  • A Fidesz-szavazók megnyeréséről: „Fontos, hogy tudják, nem haragszunk rájuk, értük is küzdünk.”
  • „Nincs jobb- és baloldal, csak Magyarország.”
  • „Nem akarok része lenni egy olyan rendszernek, ahol az igazi felelősök női szoknyák mögé bújnak.”
  • „Nyilván hosszú folyamat kimondani húsz vagy több év után, hogy nem rájuk szavazol. Nekem is az volt.”
  • „A legtöbb ember számára ez vonzóbb, mint a Fidesz által képviselt gyűlölet és megosztás.”
  • „Vannak köztünk fiatalok és idősek, Budapesten és vidékén élők, az anyaországban és külföldön élők egyaránt, akik a hazájukért és gyermekeik, unokáik jövőjéért küzdenek.”
Hozzászólások