Az elmúlt hetek fűtéskimaradásai miatt három műtétet is el kellett halasztani a budapesti Szent János Kórházban – erről az intézmény tájékoztatta az RTL Híradóját.
A csatorna azután kereste meg a kórházat, hogy nyilvánosságra került Takács Péter egészségügyi államtitkár válasza egy férfinak, aki arról küldött neki üzenetet a privát Facebook-oldalára, hogy amikor 11 hónapos kislányát vitte be, nem volt fűtés a helyiségben, ahol megvizsgálták, és a világítás sem működött megfelelően.
A politikus – aki korábban éppen a János-kórház főigazgatója volt –, így válaszolt az apának: „Úgy bazmeg, hogy elromolhat bármi, amit használnak! Ha elhiszed, hogy Magyar Péter istencsászár parancsára majd a büdös életben SOHA SEMMI nem romlik majd el, akkor jó hülye vagy”. Azt is írta neki: „Hidd el, nem direkt szopatjuk a kisgyerekes családokat. Megjegyzem az összes gyerekemet oda hordom én is. Jobbulást a gyereknek”.
Takács később még „tiszás trollnak” is nevezte a férfit, végül azonban bocsánatot kért tőle, megjegyezve, hogy „az üzenet tartalmi részét vállalom”.
A 444.hu munkatársainak szerda este sikerült szóra bírniuk az ügyben Takácsot, akitől azt kérdezték, fontolóra vette-e, hogy lemond. „Ön szerint be kéne nyújtanom a lemondásomat, mert egy magánbeszélgetésben olyan szót használtam, amit szerintem ön is használ tízszer egy nap?” – kérdezett vissza az államtitkár, aki hosszan fejtegette, hogy szerinte miért nem hibázott, majd lepropagandistázta az újságírót.
Az RTL megkeresésére a János-kórház a fűtés állapotáról azt írta: jelenleg az egész területükön üzemel. Azt is hozzátették, hogy a rendszert 2,8 milliárd forintból újították fel, ám a terhelésével az elmúlt napokban átmeneti meghibásodások léptek fel, amelyeket egy napon belül mindig elhárítottak.
November végén a Budai Irgalmasrendi Kórház Árpád fejedelem útján lévő épületében nem működött a fűtés több napon át.