Lezuhant egy izraeli UH-60 Blach Hawk helikopter, miközben egy másik helikopter próbálta elszállítani a sivatagból – írja a Jerusalem Post. Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szerencsétlenül járt gépe még kedden hajtott végre kényszerleszállást a Júdeai-sivatagban, onnan kellett volna elvinni.
https://x.com/Osint613/status/2012119291961675841
Péntek reggelre sikerült a Blach Hawkot szállítható állapotba hozni, egy CH-53-as nehéz szállítóhelikoptert küldtek érte, és kábelek segítségével akarták kimenteni. Azonban valami műszaki hiba történt, és az UH-60-as beleállt a földbe, teljesen összetörve.
https://x.com/Kristo40137756/status/2012137479445598541/photo/2
Az eseményben senki sem sérült meg, az izraeli légierő vizsgálatot indított.
(Nyitókép: Black Hawk helikopterek. Fotó: AFP/Andrew Caballero-Reynolds)