Brad Pitt Oscar-jelölt Forma-1-filmjének már készül a folytatása

A film producere közben olyan projekteken is dolgozik, mint egy új Top Gun- és egy új A Karib tenger kalózai-film.

  • HVG

Jerry Bruckheimer producer hivatalosan is megerősítette, hogy készül az F1 című sikerfilm folytatása – írja a BBC. A Brad Pitt főszereplésével készült film egy veterán Forma-1-pilótáról szólt, és hatalmas siker volt: 630 millió dollár bevételt hozott, és négy Oscar-díjra jelölték, köztük a legjobb film díjára is. A film producerei között a hétszeres F1-világbajnok Lewis Hamilton is ott volt.

https://hvg.hu/kultura/20250625_F1-Brad-Pitt-kritika-Javier-Bardem-ebx

Bruckheimer az Apple TV sajtóeseményén árulta el, hogy már dolgoznak a film második részén, de sem a történetről, sem arról nem volt hajlandó többet elárulni, hogy Brad Pitt újra eljátssza-e a szerepét, de annyit azért megerősített, „természetesen” Pittre is gondolnak a casting során.

Az F1 kiemelkedő bevételével az Apple eddigi legsikeresebb mozis bemutatója volt. Bruckheimer elmondta: meglepte, hogy négy Oscarra is jelölték a filmet, és izgalmas volt, hogy életében először Brad Pitt-tel dolgozhatott.

Bruckheimer még nem tudta megmondani, mikorra várható a folytatás, hiszen jelenleg sok projekten dolgozik: egy új Top Gun-filmen Tom Cruise-zal, szintén vele a Mint a villám című 1990-es Nascar-film folytatásán, egy új A Karib-tenger kalózai-filmen és „egy nagyon érdekes UFO-s filmen”. „Várjuk, hogy valamelyikhez elkészüljön a forgatókönyv, és nekiállhassunk a forgatásnak” – fogalmazott a producer.

Hozzászólások